Sizce Hak Ediyormuyuz?

Biliyorum buradan yazdığımız bir dolu konu öyle pek fazla ipe sapa gelmez şeyler olsa da rahatsız olanların sayısı bayağı fazla olmaya başladı. Nereden mi çıktı şimdi bu? İpe sapa sığmayan şeyler dediklerim bile tam denk gelmiş yerine vurmuşuz. O kadar gürültü olmasa da, gecenin en derin sessizliği gibi bir ortam olduğundan, çıt çıkmadığından çıtırdasak da kulaklar dikilip bizi uymaya özen göstermeye başladıkları belli oluyor.

yazmak

Yahu biz öyle demedikler öylesine sıklaştı ki yahu siz ne diyorsunuz? O camlarda yazanları okumuyor musunuz? O yazılanları daha önce hiç okumadınız mı? Hadi okumadınız, yazanlara şunu yaz, şöyle yaz demiyor musunuz? Yazılanları ilk kez o ekranda yazdığı zaman mı görüyorsunuz? Yazanlar sizin emriniz de değil mi? Kafalarından mı yazıyorlar?

Böyle şeyleri düşünmeye bile çalışmıyorum, kafam, dengelerim, beynimin çalışma sistemi bozuluyor saatlerce Error veriyor. Düşünsenize ülkemin Başbakanı, Dışişleri bakanı, Meclis Başkanı, Bakanları, en büyük partisinin sözcüleri, Hükümet Sözcüsü hepsi acemi birer haber spikeri gibi yazılanları okumaktan başka bir şey yapmıyorlar. Yazıları da birileri hazırlıyorlar. O hazırlayanların yeterlilikleri de tartışılır olacak.

Ve ülkemin politikaları haftalık politikalar olarak gündeme gelecek tartışılacak, kristalci dükkanına giren fil gibi ortalık her hafta darmadağın olacak, kırılan her şey çöpe sonra yeni bir konu, yeni bir dükkan, yeni bir fil. Dikkat ettiniz mi? Epeydir yaşıyoruz bunları, bu durumu. Hak ediyormuyuz? Diye sorarsanız . Onu sizin takdirinize bırakıyorum.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir