Hayata Başlamak

Hayata ne zaman başlarız? Öyle çabucak verilecek bir cevap varmış gibi geliyor size doğum gününüzü söylüyorsunuz, saatini belki dakikasını bile söylüyorsunuz. Hayata o zaman mı başladınız?

hayat

Hayatınızın sizin ellerinize, kullanımınıza ne zaman başladığını düşünün. Okula başladığınız gün mü? Olabilir. Biraz daha sizin hayata iyice dahil olduğunuz zamana doğru gidelim. Önce oyuncak hayalleri kurduğunuz, arabadır, toptur, iptir, attır yiyecek hayalleri kurduğunuz pastadır, börektir, çikolatadır, çörektir her ne ise istemeye başladığınız özel satın alınacak, ele geçirilecek her ne istiyorsanız onları istemeye başladığınız, onları elde etme mücadelesini planlama durumuna geldiğiniz anda hayata başlarsınız.

Doğum gününüz hayırlı olsun. Bu dünya da bir yer kapma, bir şeyler olma aşamasına gelindiğinde hayatta var olmaya başlıyorsunuz. Sizin düşünceleriniz, istekleriniz, olmak istedikleriniz sizin var olmanızı sizin istediğinizin gelecekte size sunulacak, sizin talepleriniz sizin alabileceğiniz istediğiniz şeyler olması üzerine planlar yapılması sizin alacağınız isteyeceğiniz zamanda size sunulması sizin onu elde edebilmek için sunacağınız para, emek her ne ise karşılığı onu sunacak olanaklar için okuyacaksanız okumanız, emek verecekseniz vermeniz, taşıyacaksanız bir şeyleri nereye ne taşınacaksa taşımanız içi sizin o çarkın içine dahil edilmeniz gerekmektedir. İşte tam burada durup ne seçtiğinize sizin için ne seçildiğine bakın.

Hayata başladığınız günü hatırlıyor musunuz? Ne istemiştiniz?

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code