Kamburun Sırtı

bulutlar

Bulutlarla ara da anlaşmazlık de bulutların hoşlanmaması de ne dersen. Öyle bir tatsız durum. Güneşi kapatmaları hep hüznün içine kaçmaları hüzün saçmaları. Başka şeylerle de var kişilerle de adamlarla böceklerle hep bir takmışlık takılmışlık hoca takardı öyle.

Yok yahu o kadar da değil. Değil elbet denecek halde. O kadar.

Gökyüzünden hayatı dikizlemek yağmurluğunu almamış yağalım halleri .Sıkılmış olunabilir sıkılınır elbet öyle hep öyle gidecek hali de yok tesellisi. Hep aynı terane aynı tas aynı hamam kel başta. Yaz günü korona borona hep geçecek şimdi bitti bitecek her lafın yalanla doğru arasında bir telde yürüyen ip cambazı rüzgar da var nereye denk gelirse inanmak var ucunda varlığın varlığının hiç olması da.

Hayat da kızılca kıyametlerin koptuğu zamanlar bir türlü koptu demek gelmeyen haller koptu hiç olmazsa buna inan rüzgarda bir direğe tutunmasan bile yakın dur ecelin de korkuya faydası yok.

Ölmüşlüğün kime zararı var, faydası da yok ya.

2 Yorum
  1. Kelimelerin dansı…hep sıra dışı…muhteşem…bu nasıl.guzel.bir yürek,Bu kadar yalın bir ifade…teşekkürler emeğe….sabırsızlıkla yenilerini bekliyoruz…tiryakisi olduk

  2. kucukprens says:

    Teşekkürler ince insan. Kelimeler de kendi çalıp kendi söylemesinden öyle kıpır kıpır. Sizinde gözünüze sağlık.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code