Niçin Gemiyi Önce Fareler Terk Eder?

Tekneyi önce fareler terk eder. Farelerin terk ettiği gemiler batar. Yani farelerin terk ettiği gemiler batacak olan gemilerdir. Fareler gemide ki neredeyse en eski çalışanlardır. Bazıları geminin omurgası konurken orada olan farelerin bilmem kaçını nesil torunudur. Onlar geminin en küçük noktasına kadar her yerini bilirler. Gemi neye dayanır? Onlar bilir. Delik nerede açıldı? Onlar bilir. Kaç kuvvette rüzgara kirişler dayanır? Onlar bilir. Dalgaların şiddetine gemi dayanır mı? Onlar bilir. Dalgaların daha da şiddetlenip geminin dayanamayacağı hale ne zaman gelir? Onlar bilir . Kaptan bu durumu kurtarabilir mi? Onlar bilir. Gemide stres ne zaman yükselir? Onlar bilir. Onlar her şeyi duyar. Onlar aynı zamanda geminin ve doğanın hafızasıdır.

batan gemi

Şimdi ne oldu?

Yahu etrafınıza bakmıyor musunuz? Ne oluyor?

Bir bilimsel dergi okurken beynin lopların da olan bazı kistlerin ve hasarların insanın ruhsal dengesini, düşünce tarzını, ahlak ve inanç şeklini, olayları kavrayış biçimini, durum kavrayışlarını değiştirdiği konusunda bilimsel sonuçları olduğunu görmüştüm. İnanılır gibi değil. Acaba demekten kendimi alamadım.

Şimdi gemiden kaçanları gördükçe bu fikrim daha da güçleniyor. Geminin hafızası gemiyi boşaltıyor. Karaya gidiyorlar. Geminin sallantısı kalanların panikleme ve stresleriyle iyice arttı. Kirişlerden bağlantılardan ince ince sesler gelirken. Geminin bürokraside ki halatları da dalganın karşıtı gerilmelerle hem tekneyi hem halatları zorluyor. Valiler, polisler, askerler, kendilerini parti adına görevlendirilmiş sayarak ortalığa çıkan satırlı, sopalı vatandaşlar, kendi çıkarları için gençleri soyma girişimleri engellenip onlardan taciz veya tehdit yoluyla bir şeyler koparamadığından düşmanlıklarını jurnalcilik yaparak gidermeğe çalışan şikayet eden halk denen kişiler, yaşanmamış her şeyin hıncını yaşayanlardan çıkarmaya çalışan oy verenler gemiyi her yöne o kadar çekiştiriyorlar ki geminin parçalandığında en büyük parçasında bile bir farenin yer bulması mümkün değil.

Su alıyor mu?

Ayakları su içinde bir dolu kişi almıyor basın toplantısı yapıyor. Bir dolu insan almadığını göstermek için bu gemiden kazandıklarını göstere göstere borsalara yatırıp baakkk diyor. Bana gösteriyor.

Ne dersiniz?

2 Yorum
  1. Emeginize saglik

  2. prensesin babası says:

    teşekkürler

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code