Gülümsemek için önce içinde umut olan bir ortamınız olmalı!

Soluduğunuz havanın içinde bolca umut elementi olmalıdır ozonu geçmelidir, oksijeni katlamalıdır onlarca.

Sahte bir güzelliği anlatırlar genel olarak, güzel de anlatırlar. Daha iyi bir yaşantı vaadi mutlaka vardır içinde. Aşk ta, meşk de, politika da, annenin ninnisin de bu vardır. Tamamı neredeyse tamamı diyelim daha doğru olur.

aglamak gulmek

Yaşama başlarken ağlıyor olmamız, gelmeden önce ağlamayı öğrendiğimizden gelir gelmez “Ben biliyorum baak nasıl?” ağlaması nasılsa, gülmeyi aylar sonra daha ihtiyacımız bile yokken gülmeyi öğrendiğimizi göstermek için korktuğumuz zaman gülmeye başladığımızda.

Yıllar sonra bile gerçekten gülümsenecek bir şey bulmanın ne kadar zor olduğunu yaşayanların neredeyse deli olmayanları biliyordur.

Dalgaların, güçlü olanları olmasa da kumsal da bir kum tanesi olunca fark etmiyor kımıltı ayarında bile bir gelişte yuvarlanıp gidiyor bir hayatın gülümsemeyi ne kadar taşır. Taşıdığı şey gülmek gülümsemek midir?

Bakmayın karamsarlık pompalamak değil yazdıklarım.

Azlığın değerli olduğu bir dünya da yaşıyoruz. Gülümsetecek her ne oluyorsa hayatınızda değerlidir. Kıymetini bilin ve değerlendirin. Sizi gülümsetecek sizi güldürecek ne yapılıyorsa bunu yapanlar size değer veriyor olmalıdır, onlara gereken değeri siz de onlara verin.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code