Sıkıntım Bu

Yüreğimin taa dibinden taa içinden bir yerlerden sıkıntı dolu bir acı geliyor. Sağlığımın yürek kısmını hallettiğimizi düşünüyorum. O yüzden bu sıkıntı veren şey büyük bir ihtimalle gelecekle ilgili korkularımın bir ürünü. Başımıza gelecek bir şeyler var, öyle geliyor bana. O kadar olumsuz nasıl düşünüyorsun? Sıkıntı hissetmek nasıl bir şey öyle? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

sorular

sorular

Ne oluyor? Eskiden mahallenin bir delisi bir bilemediniz iki de üç kağıtcı diyebileceğimiz yarı sahtekar tipler olurdu. Şimdi mahalle de kimlerin olduğunu bilmiyoruz. Bilebildiğimiz kısmında mahallenin delisi diye bayağı doğacı, aklı başında, ülkenin sorunlarıyla oldukça ilgili bir kişiyi görüyoruz. Mahallede çok miktar da ne ile geçindiği belli olmayan ağzı kalabalık bir dolu kişi ile birlikte yaşıyoruz. Bunlar eskiden olsa üç kağıtçı dediğimiz adamların kat be kat iş bilenleri olarak değerlendirilebilir. Ondan sonra içimde bir sıkıntı var dediğimde ne varmış deniyor. Şarkıların içine kaset ve telif işleri girdiği zaman asıl sanatçılar ortadan silindi. Para kazanılan yer olduğundan burayı dolduranların büyük kısmı o paraya saldıranlar oldu. İçlerinde sanatçı yok mu? Vardır elbette ama eskilerden sadece bir isim söyleyin bu gün ne kazanırdı bir düşünün, söylemek istediğim bu. Ders çalışmadan sınıf geçilemezdi. Geçtiniz mi? Yakın zamanın eğitim zincirinden değilseniz hayır. Pekiyi bu gün sizin o yaşınızda bildiklerinizi gençler biliyor mu? Yok. O yüzden korkularım var. Başarı ucuz elde ediliyor. Ucuz elde edildiğinden kıymeti yok.

Sabah 8, öğlen 13.30 okulu, cumartesi yarım günü düşünün. Geceleri derslerin içinde boğulduğunuzu. O günlerde kazandıklarınızın nasıl değerli olduklarını. Şimdi neyin kıymeti var? Sizce kıymetli olan ne kaldı? Kıymetli olan ne kaldı? İşte sıkıntım bu.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir