O Kadar Zaman

Bu yaşa gelmişim artık rahatça itiraf edebilirim. İdrak diye bir olgu vardır. Ben varmış diyeceğim. Ancak idrak edebildim. Daha önce bir şeylerin farkındaydım. Bir şeyler oluyor, bir dolaplar dönüyor biliyordum. Bildiğimi söylediğim için dayak yemişliğim, dövülmüşlüğüm, gaz, job, sopa, o sırada ne kullanıyorlarsa, satın alma neyi alıp benim onla düzeltileceğim kararını verdiyse yemişliğim vardır.

Beni düzeltmek amacıyla bir teşkilat kurup beni düzeltme operasyonları yaptıkları, benim düzelmem için çaba harcayıp, özel kurumlarda beni her şekilde sıkı etkileyecek elemanlar yetiştirdiklerini nerden bilirdim. Eğer biraz muhalif yaşadıysanız hayatınızı düzenin çarklarında yer almadıysanız sizin de düzeltilmeniz için bir düzen kurulup sizinle uğraşacak elemanlar yetiştirildi. Sizi saatlerce izlediler, kahvede oturup yanınıza oturan arkadaşınıza anlattıklarınızı, biri duyamaz diye iki kişi farklı yanlarınıza oturup dinlediler. Neyse sonradan şu dinleme aletleri çıktıda sizi dinleme işinde çişleri gelip ayrıldıklarında anlattığınızı başka yerden duyup sen ne diye yazmadın diye fırça yemekten kurtuldu siz uzmanlar.

Benim sayemde kaç kişi ekmek yemiş, kaç kişi yıllarca maaş almış, kaç klasör evrak oradan oraya taşınmış, kaç sabah toplantısı yapılmış benim için. Kaç kişi benim anlattığım fıkrayı dinlediği için şef, müdür, müdür yardımcısı, genel müdür yardımcısı, genel müdür belki de müsteşar oldular Kaç kişi sayemde emekli maaşı alıyor şimdi. Kaç kadro açtılar benim yüzümden. Yeni yeni fişlemeleri daha iyi anlatmaya başladıklarında idrak ettim. Sorsam seni değil diyecekler eminim ama benden başka kaç kişi daha varız ki? Haa bizi de diyorlar ama diyenlere bakınca onlara pek engel olmamışlar gelinecek en iyi yerlere gelmişler. Anca idrak edebildim. Acaba dosyama idrak eksikliği vardır, zor idrak eder diye yazmışlar mıdır? Yazmadılarsa üzülürüm.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir