Hayatın İniş Çıkışları

Bir gidiş gelişler dünyasında yaşıyoruz. Ekonomistler bu gidiş geliş periyodlarının topuna birden bir isim vermişler, rally. Ekonominin gidiş gelişleri hayatın keskinliği kadar keskinlik de olmuyor tabii . En sert denileni bile hayatın iniş çıkışlarının yanında yumuşacık . Peşinden koşuştura koştura yanı başımızdan geçen bir dolu şeyi görmeden yaşadığımız bir hayat var.

Ekonomi de ne olup ne olmayacağı üç aşağı beş yukarı bilinip gelecek alınıp satılırken , hayat da hiçbir şey önceden bilinmediği gelecek falcıların bile uyduramadığı bir şekil de oluştuğundan hayatın bir bakıma kumarı çok daha bedelli oluyor.

Yaşadığımız günlerde sert iniş çıkışların hem ekonomi de hem de hayatımızda olacağını beklemek gerekiyor.

Yalanın çok bolca olduğu , inanıldığı görüldükçe yalanın daha bollaştığı, hayatımızı da oldukça zora soktuğu bir dönemdeyiz. Soygun yalanları hayatımızın en dibinde bile var ve bizi, geleceğimizi araklayıp ondan kazanç ele etmek üzerine.

Karamsarlık diyebilirsiniz. Yalanları yakalayamamış olabilirsiniz. Ama birilerinin hayatınıza el attığını, onun çamurunu yeniden karmasa bile yeni bir form vermek için mıncıklamaya başladığını hissedebilirsiniz.

Bu mıncıklamanın, siz bilmeseniz ve istemeseniz bile birileri tarafından düzeltilmesi gereken bir yaşantıya sahip olduğunuza inanıldığını gösterdiğini de unutmayın.

Uyumanız için anlatılan masalında çok doğru bir yönde olduğu söylenemez. O güçlü ve saygın gözünün için baktığımız Amerika ekonomisinin çok güzel olmadığı Elli milyon Amerika vatandaşının yemek yardımı aldığını unutmayın.

Kendinizi bu gidiş gelişlerde en dip nokta da bulmamanız için uyanık olup, soygun için size rağmen bir şeyler yapabilseler de sizin kendinizi tutabildiğiniz sürece oluşacak en zararla kurtulma ümidiniz olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Size rağmen sizi en dip nokta da tutamazlar .

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir