Ben de diliyorum

Yeni yılı gönderdiğimiz bu günlerde gidişin telaşı bayağı büyük oldu. Evin içi gidenin alıp götürdüklerinin karışıklığından darmadağın, yeni gelen yeni doğmuş bebek çizerler ya işte ondan, gidenin yaşlı bir ihtiyar olduğu gibi. Gidişin, gelişin masasını hazırlayıp birine güle güle diğerine hoş geldin diyeceğiz ya hazırlığımız ondan.

Mutlu yıllar

Gidenin yaşlılığına bakarak bir daha görüşemeyeceğiz ama hafızamıza derin oyuklarla açtığı anılarının epey uzun süre yanımızda olacağından eminim. Bu kadar çok derin anılara sahip olması ona sevinerek güle güle dememizi engellemiyor. Bu yılın böyle yaşanmasında emeği geçenlere gelecek yıllarda şükranlarımızı ayrıca sunacağımızı, bu yılın tarihinden başka adlarla anılmasında emeği geçenleri de önümüzdeki yıllar içinde bu günleri yeniden anma amacıyla olacağımız birlikteliklerde de aynı kararlılıkta olmalarını bekliyorum.

Kalbimin beni çok özel bir şekilde yoklayarak, öteki taraf sınırına yaptırdığı o muhteşem seyahatinde takdire değer güzellikte olduğunu, sevgili prensesimin yıllar boyu çalışmasının karşılığının küçük bir parçasını alabilmesine rağmen yıllardır istediği ortama kavuşmuş olmasının verdiği güzelliğin bu yılın başka adlarla da anılabileceğinin örnekleri olarak değerlendiriyorum.

İyi şeyler sadece bunlar değildi tabii. En azından birlikte olabilmenin güzelliğini yaşadığım bir dolu insanın varlığı beni yeni gelen ufaklığa daha sevimli bakma duygusu veriyor. Gidenin bize attığı kazıkları yeni gelenin öğrenememesi, öğrense bile uygulamaya fırsat bulamaması, dünyanın biraz daha iyinin çok olduğu, kötülüklerin başarısız planlar olarak daha çok kaldığı, aşk ve sevgi dolu, barışın sözde kalmamasına çalışılan her ne anlamda, her kimden dilediğiniz ne varsa size güzellikler getirmesi şartıyla kabul edileceği bir yıl olmasını diliyorum.

Tags:
1 Yorum
  1. İyisiyle kötüsüyle yaşanan bir yıl oldu hayatımızda…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir