Yine Bir Tomar Laf

Haberleri izliyorum. Sizin medya da başka sosyal medya da başka gözüküyor. Bunun aynısı yönetenlerin kafasında da oluşuyor. Olayı doğru anlatanları bulup çıkarmak onu seçmek gerekiyor. Polisin suç üretip bunun üzerinden suçlama yaparak bazı sonuçlar çıkarması bir insanlık suçudur. Bunu yönetenler de bilir. Ama bundan vazgeçmezler. Marjinal denilenlerin ismi ne olursa olsun devlet ve polis düzenekleri olduğunu 12 Eylül’ü yaşamış herkes bilir. Kapısında beklediklerini söyledikleri Mamak ve Metris böyle oyunlarla içeriye atılmış. Böyle numaralarla ceza verilmiş. Hatta asılmış olanları bile vardır. Buna diyecek bir şeylerin olmaması lazım. Gerçekler bugün bakınca daha da ortadadır.

12 Eylül’ün dokunmadığı bir tek kesim vardır. Yönetenler onun için bizi içeri attılar türü fantezi üretemiyor henüz.

Dış mihraklar da 12 Eylül fantezisidir. Fişler filan da öyledir. Yaptılar mı yapmıyoruz diye bir bağırtı koparırlar. Sosyal medya için ise Amerika’dan iş karşılığı olarak verilen bilgilerle ellerindedir. İş karşılığı da nedir derseniz. İngiliz gazetelerinin İngiliz gizli servis için söyledikleri bizim istihbarat kurumlarımız içinde geçerlidir büyük ihtimalle. İş mi ? O da Suriye için yaptıklarımız olabilir.
Taksim Gzei Parkı olaylarında olanları terörist olarak nitelendirirseniz 12 Eylül de bile bu kadar terörist yaratamadılar ki o zaman her sokaktaki kişi dış mihraklı teröristti.

Ve 12 Eylül’ü yapanlar bile bu kadar ince düşünememişlerdi.

Faiz Lobisi yüksek faiz den çok kazanmaz daha çok istikrarsız inip çıkan ekonomilerden kazanır. İnip çıkması için ise dengesizliği yaratan konuşmalardır. Çünkü yüksek doları getirir Türk parasına çevirir, borsada düşük hisseleri alır, istikrarsız borsa da yükseltir satar çıkar düşük doları alır evine gider. Bu sırada birileri bu alışverişin düşme kalkmasının zamanlaması için konuşur.

Birileri konuşmazsa bu iş kotarılamaz. Bu iş yapılırken dış mihrakların iç mihraklardan yardım alması gerekir.

Faiz lobisi böyle çalışır.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir