Yalandan Kim Ölmüş Deme

Hadi bize yalan anlarız bizi düşman bilirsin. Ya seninle olmak için kıçına bile yerleşmeye kalkan insanlara bağıra bağıra niye yalan söylüyorsun? Alışkanlık anlıyorum da yine de sormadan edemiyorum. IMF ye borçları kapattın. Nereden borç alarak Dünya Bankasından öyle mi?

Gazı bitirdin. Sıka sıka bitirdin. Suya da bolca kattın. Gazı bitirdin. Şimdi yenisini alacaksın. Hangi şirketten? Kimden? Kim kazanacak?

Vandalizm diyorsun. Kızılay da kırdığın panoları su sıkarken. Tomalarla yıktığın otobüs duraklarının parasını validen, emniyet müdüründen, polisten alacakmısın? Yoksa benden mi çıkacak?

Üç ay önceden biliyordun madem… Niye yaptın? Başka hesabın mı vardı? Biliyordun madem denk duramadın mı?

İnanan bir insan olduğunu söylüyorsun. Bu yaptıkların hangi kitap da özellikle kitabın da yazıyor mu? Fettullah hoca açıklıyor. Senin nasıl davranman gerektiğini. O da yalan mı?

Polis hiç silah kullanmadı mı? Hem de en başından itibaren kullandı. Hadi bana söyle de senin bir yerlerinde yer alma niyetinde olanlara söyleme bari bir dönerler yandım Allah olursun. Dört metreden vurulanları unutma.

Yalana o kadar bulaşma cami de olanları imam anlattı. Müftü anlattı. Halep de bir camii diyorlar. Huysuz at gibidir yalan. Gelir teper olmadık zamanda. Aman haa.

Faiz lobisi diyorsun. Faiz lobisinde seni destekleyenler çoğunlukta. Yaptıklarınla onlara çok kazandırdın. Çok fazla borç aldın onlardan. En iyi müşterileri sensin dünya da. Onlar beni değil seni severler. Onlar seni iktidar da tutuyor durup dururken bozuşma istersen.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code