ODTÜ Gerçeği

ODTÜ kayıtlar başlamış, her taraf ODTÜ’ye girmenin heyecanını da yaşayan genç zeki insanlar ve onlarla gurur duyan yakınları ile kaynıyor.

Bir gurup bir masa kurup kapının ağzını tutarak oraya gelen bu yönetenlerin yanına yanaşamadığından yokluğu yaşayan belki de son parasıyla Ankara’ya gelmiş arkadaşları yokluklarından faydalanarak tarikat evlerine götürme çalışmasına başladılar. Yurtları özellikle erken açmayarak bu tip çocukları tarikatlara kapmaya çalışan yönetenlerin şimdilik çıraklığını yapan, sorulduğunda ODTÜ kimliği bile gösteremeyen bu guruba ODTÜ’ye nasıl girileceğini bilenler karşı çıktı.

ODTÜ

Şimdi ağızlarından tükürük saçarak başörtülüleri okutmadıklarını bağıranlar bu tezgahı hazırlarken oraya ODTÜ’yü kazanabilmiş birilerini bulamadıklarından herhalde gönderememiş olduklarının hıncını böyle çıkarıyor olmalılar. Hem kazanamıyorlar hem de başörtüsü yüzünden okuyamadı diyecekler. Yüzlü puanlarla ODTÜ olmuyor.

ODTÜ’ye girmek için hatırı sayılır bir puan almak lazım. Biraz da zeka.

Yalanla ancak kendi çevrelerini kandırıyorlar. Baş örtüsü kanunu değiştirmeyip, bu benzeri olaylarla Gezi Park’ı rövanşını ODTÜ’den almaya çalıştıkları ortada.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir