Gecenin Bir Saatinde

“Erkekler karmaşık kadınlardan bir süre sonra hoşlanmazlar, sıkılırlar”

Hayır. Dizi filmlerin laflarından biridir bolca kullanılır doğru değildir. Kıvırcık saçlı kadınlardan çabuk bıkarlar. Doğru değil.

“Hubble nereye bakar?”

Geçmişe.

teleskop

Başka bir dolu şey söyleyen çıkacaktır. Teleskoplar geçmişe bakar. Doğrusu budur.

Ve işin garibi Hubble’ın gözleri çok süper gerilere bakar keskin gözleri vardır. Kadı kızında bulunacak bir kusuru vardır. Şaşıdır. Düzeltilmesi lazım gelir her seferinde. Kadınlar kendileri için bitmiş ilişkiler için kendi aralarında bu konuları alabildiğince yoğun kadınca bakışla belki de öyle düşünmeselerde. Bir Barbara Streisand şarkısı olur her şey. “Memories.”

The Way We Were filminde ki şarkı. Robert Redford ’a daha doğrusu şarkıya yazılmış bir kıvırcık saçlı karmaşık saçlı kadın ve Robert Redford terk eder bir düz saçlıya gider senaryosu.

Nereden nereye?

Gecenin bir saatinde ay kızıl tepsi gibi “ Bir şey sorabilir miyim?” Yaşlıca bir erkeğe sorarsa bir genç çok genç kadın.

Ve epey anlatılmaz şeyler eski nasılsa unutulacak nasılsa anlatayım ya da dur yazayım unutmadan uzun uzun.

Kısa kes bakışları.

En kısası yataktan birlikte yattığınız yataktan geçmişte son kez bir daha olmayacak biten bittiğini daha yatağa girerken hissettiğiniz son sabah görüşürüzler de önlenebilir önlemediğiniz önlemediğini bildiğinizden önlemediğiniz. Neden‘in binlerce karmaşık cevabı varken siz biliyorken o da biliyorken karmaşıklığa kıvırcık ilişkiler cevap o şık değil ama yüz kişiye sorsak o derler kısa çok kısa küçücük. Hubble şaşıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir