Kafa Yerinde Değil

Bu kafa gitmiş.

Arasıra yani daha doğrusu çoğu zaman okuduğumu anlamadığımı, duyduğum, gördüğüm bir haberin benim anladığım şekilde anlatılmadığını, benim yanlış anladığım ama nasıl anlamam gerektiğini bilmiyor oldum izlenimine kapılıyorum. Ne demek istediğimi anlatamadım tabii ki ben de.

kafayı sıyırmak

kafayı sıyırmak

Örnek bir durumla açıklamaya çalışayım.

Suudi Arabistan’da bir adam kız olduğuna inanmadığı için yaşı küçük bir kıza kontrol amacıyla tecavüz edip öldürdüğü halde kızın annesine kan parası verdiği için birkaç yıl o da batının baskısıyla hapis cezası aldı. Haber bu.

Ne anladınız?

Ben anladım da benim anladığımın doğru olmasına imkan yok her kelimesi binlerce başka olmazlık taşıyor, olmazlık değil olamazlık. Yaşı özellikle yazmadım. Din alimi diye kendine sıfat takmış birileri yaşı sütten kesildiği gerekçesiyle cinsel ilişki kurulur dalına kondurup beni iyice başka bir dumura uğrama pozisyonuna sokar. Kafa gitti, iyice gider. Ondan korkarım.

Yaş çok küçük ama nereden aklına geldi kız olup olmadığı be adam? Dedim ya kafa yola çıkmak üzere.

Tamam şeytan şöyle bir yokladı, face’de ki gibi dürttü aklına geldi, gelir yaa. Dürttülmekten etkilendin olur yaa. Küçük çocuk nasıl kontrol edeceksin? Nasıl kontrol edileceğini bilemedin öyle zannettin öyle yaptın. Yaparken kemiklerini kırdın. Her tarafını parçaladın. Eski zamanlarda trafikten adam öldürdüğü söylenen bir vatandaşımızı asacaklardı, burada bütün politikacılarımız ricacı olup kurtarmaya çalışıyorlardı. Öyle bir şeyde olmuyor sana. Annesine para verdiğine göre babası veya akrabası da değilsin. Devlet önce bir kaç ay, sonra batı baskısıyla birkaç yıl.

Bu böyle değildir. Ben başka türlü anladım muhakkak. Onun içinde size başka türlü anlattım.

Kafa yerinde değil. Kafa iyice gitmiş değil mi?

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code