Ruslar Soçi’ye Hazırlanıyor

2014 Kış Olimpiyatları Soçide

2014 Kış Olimpiyatları Soçide

Bu yıl kış sporlarının başladığı günlerden bu tarafa ilgilenen herkesin gözlemlediği olay Rus Sporcular  gerçekten Soçi (Sochi)’ye çok iyi hazırlanıyorlar..

Bu yıla kadar hem doping, hem de istikrarsız olmaları nedeniyle dikkatleri üzerine toplayan Rus sporcular Kış sporlarının hemen hemen tüm dallarında üst dereceleri zorluyor. Bu yıl geçmiş yıllara nazaran hem kürsülerde hem de dünya sıralamalarının  ilk on, yirmi, otuzlarında  daha çok sayıda Rus sporcunun yer aldığı görülüyor.

Önümüzdeki yıl Karadeniz kıyısında  yer alan liman kenti Soçi’de yapılacak olan Kış olimpiyatları bu derecelerin Kış olimpiyatlarında hem takıma girme mücadelesi hem de çok sayıda madalya alma açısından Rus sporcularda ayrı bir performans nedeni oluyor..

Kızağın hemen her dalı, kayakla atlama, kayaklı koşu, biatlon, slalom, iniş, büyük ve dev slalom dallarında hem takım hem de bireysel anlamda bu yükseliş Rus sporcuların Kış Olimpiyatlarında çok sayıda madalya sahibi olacaklarının da habercisi görünüyor…

Soçi Nerede?
Soçi (Rusça: Сочи; Adigece: Шъачэ; Ubıhça: Шъашэ?; Abhazca: Шәача́; Ingilizce: Sochi), Rusya Federasyonu’nda, Krasnodar Kray’da kent. Kafkasya’ın batı kesiminin eteklerinde, Karadeniz kıyısında bulunur. Nüfus: 397,103 (2002). kaynak: Vikipedi

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code