Referanslarımız Kayıp

Referanslarımız kayıp. Pat diye yazınca pek güzel anlaşılmayabilir. Cetvellerimiz kayıp, ölçemiyoruz, sütçü litrelerimiz kayıp, ölçemiyoruz, kilolarımız kayıp, ölçemiyoruz. Suyumuzun seviyesini, kaç kilo aldığımızı, yaşımızı, boyumuzu ölçemiyoruz. Boyumuzu ölçüyoruz şu kadar, ama daha uzun olmalıydım, öyle mi? Bilmiyoruz. Neye göre uzunuz? Neye göre kısayız? Ne doğru? İşte bu soru anahtar soru. Doğru olan nedir kaybettik.

Şu doğru bu doğru o şöyle olsaydı, bu böyle olsaydı, hiçbir doğru değerimiz yok. Doğru olduğunu kanıtlayabileceğimiz doğru olduğuna inandığımız bildiğimiz referansımız yok. Yarın yağmurlu, yağmurluğu almadan çıkıyoruz yanımıza, yağacak diyorlar ama yağmaz. Yağmaz diyorlar yağmurluk kolumuzda yağar bakmayın ortalık günlük güneşlik olsa da. Bu konu hayatımızı darmadağın eden bir hale geldi. Şu haklı bu haklı ondan şundan bundan demiyorum dikkat edin.

Ruhsal bir sıkıntı yaşıyoruz onu anlatmaya çalışıyorum. Siyaset, ekonomik, başka konular değil anlattığım bireysel bir sıkıntı toplu olarak bireysel sorunumuz var, oluştu. Tehlikedeyiz hepimiz aklımızı korumamız lazım. Aman dikkat. Referanslarımızı oluşturma mücadelesi verelim ve kendimize dengemizi kollayacak noktalar bulalım. Eski sağlığımıza geri dönebilirsek dönelim. Ve olabilirsek aklımıza referans olalım.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir