Mart Tavşanı

yasamak

Mart tavşanı yine dolanıyor kendi etrafında ortalıkta.

Siz tanımazsınız Alice harikalar diyarında dan bir bildiğiniz bir duymuşluğunuz nasıl bir şey olduğuna dair bir şeyler olabilir vardır.

İşte ondan bizim üst katta, Üst katta ki komşumuzun büyük çocuğu büyük çok büyük üç yaşında bilemedin bir kaç ay daha o kadar bucuğu zorlasan belki.

Hayatında ilgilendiği hayatının anlamı minibüsler “ Benim ilgilendiğim tek şey hayatımın anlamı minibüsler sonra minibüsler belki sonra otobüs belki yani anladın mı beni? ” kendi beyanı kendi açıklaması böyle. Şirin çok hızlı konuşuyorçocuk taklidi yapanlar gibi hızlı harflerin bazıları yutuluyor yok belki haklı gereği de olmayabilir.Elinde oyuncak birotobüs büyükçe oyuncak bir kamyonun çevresinde dolanıp duruyor.

Dönüyor.

Arcının yağını kaybettiğini söylüyor muş. Ben henüz anlayamıyorum baba tercüme ediyor. Yağı bitmiş arabasının onu anlatıyor dönmeye devam. Elektrikle çalışıyor olması lazımmış baba bazı kelimeleri anlamadığımı görüp tercümeye devam bazı kelimelerin bir dolu harfi heceleri kayıp ya biraz da ondan ne diyorsa tercüme.

Tam bir mart tavşanı.

Öyle şeyler biliyor ki. bÜyük bir olasılık televizyon orada görülenlerin babaya sorulması söylenenleri bire bir beyne doldurma babaya tamamlatılmış ısrarlı sorularla bu ne bu ne bu ne bilgiler.

Mart tavşanı bu günlerin arkadaşı arkadaşlığı.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir