Flaman Paradoksu

flaman paradoksu

Bisiklet yol bisikleti seyredenler ilgilenenler bazı isimleri bilir. Caner Eler, Sarper Günsal, Berkem Ceylan. Remco dünya şampiyonu olurken Berkem Ceylan bir durum değerlendirdi. Flaman Paradoksu.

Bisiklet yol yarışı bireysel bir takım yarışıdır. Nasıl olur? Rüzgarını keser, dolduruşa getirir, taşır dokunmadan yanında önünde giderek. O kadar büyük bir kuvvet değildir verdikleri yardım. Bisikletin karakteri kasların dayanıklılığı çoğu dolduruşa gelmekle km yüklenmişliği bile sonra gelir. Planlar yapabilme aklı dayanıklılığı esintiye karşı ha bi gayret her şey bir akıl oyunu kendini kollama saklama ortaya çıktığında da yapacağını yapma enerjisi saklama.

Anlata bildiğim anlatabileceğim bir şey değil olmasa bile öyle. Tıpkı siyaset gibi.

Bireysel bir takım yarışı.

Son ana son metrelere kadar enerji saklama akıl oyunları tekerlek patlatmama düşmeme yüzlerce km son metrelere taşınma taşıma. İtişmeler omuzlaşmalar son bir kaç metrede.

Flaman Paradoksu.

Kazanacakların topluluğunun ön gurubu kaçan gurubu yakalamayı nasıl olsa yakalarız önce buradaki rakiplerin rüzgarından nasıl olsa bizden biri bunlara dikkat bunlar daha düşüncesi ile kazanamaz denilenin belki de bile yeri olmayan bnir son hal.
Hiç de az olmayan durumlar yumağı.

Ne demek istedim değil mi?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code