Kılavuzu Doğan Olanın

Kılavuzu doğan olanın burnu kurtulamıyor. Bunu bugün yeniden öğrenmiş olduk. Ancak diyen başlayan cümlelerin ne kadar kusura bakmasınlarla cümlelerin bu kılavuzluktan geldiği aşikar. Anlaşılması zor bir şeymiş gibi anlatılanların ne kadar kolay ne kadar açık olmasına rağmen anlaşılmamış olması kuş kafası ile algılandığını gösteriyor. Ahlak ve çevre faciası tencere tava sesleriyle yaratılmış. Vay bee. Gezi parkı eylemleri masum değilmiş.

penguen dergisi kapak fotosu

penguen dergisi kapak fotosu

Siyasi olarak bile algılanması ne kadar zor bir algı. Rakamları ne kadar abartılı. İl başkanlığındaki hasar 4.000.000 TL imiş. Altınla kaplı imiş herhade. Deniz Gezmiş fotoğrafı paçavra imiş.

Dedim yaa. Kılavuz yol bilmez olunca. Sistemli eylemler.

Büyük oyun ekonomi üzerine imiş.

Türkiye de büyüme rakamlarıyla oynayanlar değil. İstanbul’u yemyeşil yaptık. İtalya’dan Fransa’dan ağaç ithal ettik diyorlar. İstanbul Belediyesi’nin bütçesi 2.500.000.000 ağaç almaya yeter mi idi.Ya da yetti. Diğer işlere ne para kaldı?Taksim de silahlar bulunmuş. Silahlı molotof atanların kim olduğu sosyal medya da yerini aldı. Yalan bu işte. Pinokyo olsalardı burunlarına dünyanın çevresi yetmezdi. Çevre ye inançlarından dolayı bütün gençlerin hayatını karartacaklarmış. İnanç dolayısı ile hiç kimsenin burnu kanamasın diyenler bunlar değil mi idi? Özgürlük mücadelesi ve inanç özgürlüğü sadece sünni din özgürlüğüdür. Başka özgürlük yoktur. Baş örtülü olmadığı için işinden herkesi atacağız. Bizi karşılamaya gelmeyenleri atacağımız gibi diyorlar.

Camide olanların photoshopları da hazırlanıyor. Cuma günü hazır olacak göreceksiniz. Bazı medyanın elinde şimdi olmayanlar hazırlanıyormuş. Anladık.

Kılavuz çok iyi. Gezi parkı kokuyormuş. Kayıtlarda var. Polis şeker vermiş, parfüm sıkmış. Gaz bombalarını marjinal guruplar sıkmış.

Kılavuzu doğan olanın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir