Bisiklet de Güzel Bir Hafta

Bisiklet dünyası doping haberleri biraz azaldı mı daha da zevkli günler yaşayan bir dünya. Beklenen oldu mu zevki kaçıyor. Ama bu haftalar da bu beklenenlerin çok olmadığı zevkli yarışlar geçiyor.

Kaliforniya turu beklenenden çok sıcak ve kuru, Giro (İtalya Bisiklet Turu ) beklenenden çok soğuk ve ıslak, Norveç beklenenden sıcak günlerde geçiyor.

bisiklet yarışları

bisiklet yarışları

Giro da Nibali belki ama Cadel Evans sürpriz beklenmeyen. Giro’ya büyük zevk veriyor. Wiggins’in turu kaybettiğini anladığı an hastalanıp bırakması sürpriz. Bu sürpriz aynı zaman da Fransa Bisiklet Turu’nun senaryosunu değiştirecek bir gelişme olarak da yorumlanabilir.

Kaliforniya bisiklet turunda güneş yaşlı Young Boys’a can katıyor gibi. Andy Sheleck’de Fransa Bisiklet turunun başka bir senaryo değiştiricisi gibi. TJ Van Gardner ayrı bir sürpriz.

Bu yarışların ayrı bir özelliği de geçen seneler de çıkış yapan Avusralya bisikletçileri gibi bu senede Kolombiya’lı bisikletçiler çok büyük başarılar yakalıyor. Dileğim bunun altından başka bir şey çıkmaz.

Zevkli ve sürprizli, sakatlıksız Bisiklet haftaları diliyorum.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code