Shakespeare Zorda Dediler, Gittik

Kulağımız deliktir. Her şeyi olduktan sonra duyarız, heyecan basar sonra bakarız olmuş olanlar biz anca. Nasıl bir kulak delikliği?

Kulak delik duyduk “Shakespeare Zorda” ymış. Merak bir bakalım full dolu bilet milet hak getire, ailecek hem de kalabalık bir baskın planı 2. Elizabeth destekli plan tamam, baskın günü belli 2. Elizabeth bir şeyler patlatacak, patlattı apandistini bütün aile baskını erteledik. Geçmişler olsun diledik, zor bir dönem atlattı Ebru Nil Aydın.

Shakespeare Zorda tiyatro oyunu

Shakespeare bu dönemde yine zorda, biz merakta vakit geçti. Ailecek baskın gerçekleşti sonunda.

Zamanı, mekanı, kişileri bir şeylere benzetmiyorum ama durduk yerde durmayan bir hani bir dursa ben yapacağımı bilirim tarzı bir oyun. Zor hareketli nefes nefese, koşan koştuğu kadar da mekanları, kişileri, zamanı değişen neredeyiz? Bu şimdi kim? Soruları ile boğuşturan, içine girip, aynı anda kapı dışarı edildiğiniz bir durum.

Chris Alexander ve Hillei Darjes yazmış, Yücel Erten çevirmiş.

Yöneten İlham Yazar -her halde sıraların arkasından yöneten olmalı, bir başka yönetmen oyunun içinde vardı- dedim ya kişiler, mekanlar zaman hep değişti. Judith Shakespeare yi oynayan kadın kılığına girmiş bir erkeği oynayan bir kadın, tiyatro da kostüm sorumlusu bir kraliçe 2. Elizabeth bile vardı.

Devlet Tiyatroları Akün Sahnesinde ter içinde kalarak bitirilen, emek yoğun bir üst seviyede oyunculuk .

Ebru Nil Aydın, Ünsal Coşar, Cüneyt Mete, Serdar Kayaokay, Edip Tümerkan, Mehmet Akay, Zafer Güllü, Kayhan Sarıgöllü, Gökçe Yurtsal, Başak Vural ve diğer emeği geçenler bize çok güzel bir gece yaşattılar, Emeklerine sağlık binlerce alkış.

“Shakespeare Zorda” dediler, gittik iyi de ettik.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir