Lastik Patlaması Fren Sıyırması

lastik-patlamasi-fren-siyirmasi

Bir tarafımız derin uçurum bir yanımız dağ dik yamaç ortasında bir yerinden bir buçuk araçlık yol açmışlar kamyon kamyona sığmaz kamyon araç durup baka baka ağır ağır çoğu yerde o da yok geçilmez bekle o geçsin hali.

Konu tek teker boşa gelirmiş kamyonda nereden gelindiyse anlatıyor laf olsun çocukluk yeni bitiyor gençlik gelmiş kapıda dinliyorum. Kamyonun tek tekeri boşlukta olurmuş, oluyormuş o yolda olacakmış ustalık tek teker dışarıda yolun dışında boşta olunca ustalık anlık ustalık korkmadan bir anlık o yapılması gereken hareketi yapmakmış.

Gökova ya indik oradan benzer Datça iş bitti ısınan frenlerden bir korkuda balata kokusuyla geri.

Hep zamanında anında yapılması gerekeni neyse nasıl yapılacaksa yapmayı yapanı takdir etmişlik çoktur içten dışarıdan takdir teşekkür ne denk gelirse.

Aynı yolu yapılmadan önce fren ısındı lastik patladı virajı alamadı diye dikine kurtaramadı çok inenin olması.

Uzatınca yaşamayı hepsi çıkıyor öne. Şimdilerde yollar düzeldi de acemiler ustalığı az bile ister olsa daha dikkat etmeme korkmama bir şey olmaz olsa ne olur olursa dikliğiyle çoğu cahil cüretkarlığı bir kuvvet duvara top yekun.

Ben bilirim benden sorulur benim dediğim olur lastiği patlaması fren sıyırması patlaması teknolojinin bile izin vermediği.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir