Dünya Nereye Gidiyor?

Dünya

Yirminci yüzyılın ilk yarısı dünya şoklarla birinci dünya savaşı, 1917 Bolşevik devrimi,1929 krizi ekonomik buhran, ikinci dünya savaşı sarsıntılarıyla ikinci yarı bu şokların etkisiyle az biraz sakinleşmiş saldırmayan az saldıran sermaye, 1979 korumacı Anglosakson devrimi, 1989 Sovyet Blokunun dağılması, 1990 -2000 küreselleşme 2010 da en büyük sermaye kazançları servet yapılaşması sermaye çok çok kazanır oldu.

Çok kazanır olmaktan az kazanır daha az kazanır olmaya geçilmiyor. Gördüğünden eksik etmesin sözü bile var.

Şimdi buna bildiğiniz isimleri Trumph mesela başta Amerikan Avrupa merkez başkanları, Dünya bankası, Ticaret örgütü, Opec aklınıza ne gelirse hepsini sermayenin daha çok kazanması uzman işçileri olarak bakın.

Dünya nereye gidiyor?

İzm’lerin hepsini filan karıştırmayın inançları da.

Dünyanın neresindesiniz siz kendiniz ona bir bakın. Yoklayın şöyle bir etinizi budunuzu kaptırmadığınıza şimdilik kaptırmadığınıza şükredin. Sizden ne isteniyorsa verin ne istiyorlarsa. Bu hırsla üstünüzden gömleğinizi çıkarırken kolunuzun kopmayacağı kopartmadan alacaklarını bunun için bir gayretleri incelikleri olacağını hiç düşünmeyin niyetlerinin o olduğunu anlar anlamaz onlar daha demeden çıkarıp verin.

Şaka gibi olabilir zaten şaka.

Dinlediğiniz okuduğunuz duyduğunuz size öğretilen yanlışlıkla gözünüze çarpan gözünüze ilişen kulağınıza denk gelen bu yazı dahil her ne varsa hepsi yanlış hepsi yalan.

Şurada topu topu kaç yıl o da kim bilir nasıl o bile. Gördüğünüzden eksik kalmayın.

Sormayın da dünya nereye gidiyor diye de yemediler ya duruyor yerinde.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir