Ankara Çağdaş Sanat Günleri Konseri

Hava soğudu Ankara’ da. Havalar soğudu mu Ankara sıcak buğusu tüten güzel zamanlar yaşar.

ODTÜ Kültür ve Kongre merkezinde 19 -23 Kasım günlerinde Ankara Çağdaş Sanat Günleri kapsamında 23 Kasım günü 17.00’de böyle sıcak anlar yaşandı.

Buraya kadar yazılanlar gazete haberi satırlarıydı.

Burçin Büke, İlhan Şeşen ve Vedat Sakman

Olay müzik, olayın kahramanları Duayen olursa gazete haberi anlatmaya yetmiyor, aslında içinde bulunup o havayı solumayınca sonradan anlatması bile yavan kalıyor.

Hani Burçin Büke, İlhan Şeşen ve Vedat Sakman sahnede birde seyirciler küçük bir sohbet ortamı dört kişilik, bakmayın ortada masa yok, bardaklar yok. Masa her şeyi tam takım ortada kurulmuş kişiler yaslanmışlar sandalyelerine bir sohbet, piyano büyük masaya sığmıyor sanarsınız o da bir köşesinde gitarlar da konuşuyor, anlatıyorlar. Gecenin buğusu sarıyor ortalığı, Ne söylediklerini, ne çaldıklarını biliyor olmalısınız değil. Öyle söylemediler, öyle çalmadılar. Orada değildiyseniz kaçırdınız kesin bir şeyleri. Anlat deseniz anlatılacak çok şey olsa da anlatılacak gibi değildi. Ne çaldılar? Ne söylediler? Bildiğiniz şeyler. Bildiğiniz gibi değil o kadar. Ravel, Tombalak ve ayrılık da sevdaya dahil desem yetmez mi?

Burçin Büke harika bir müzisyen, İlhan Şeşen adamın hası ve Vedat Sakman bir başka has adam. Müzik mi? Her şey şahaneydi .

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code