Ağlamak Güzeldir

“Bu ağlayışım güçsüzlük olarak algılanmasın”

Bir yerlerde buna benzer ya da bu kelimelerle söylenmiş cümleyi duyuyorsunuz.

Güçsüzlük olarak algılanmasın. Algılansın. Yetmez güçsüz ol gerçekten. Güç dediğin ne?

aglamak

İnsan olmak bir filden bir aslandan bir karıncadan bir akrepten farklı olmak, gücün kadar güçsüz olmayı düşüncenin gücünün fiziksel gücünü içsel gücünü yok etmesi olmasıdır.

Güç kendi yavrusunu öldürmek, kendi yavrusunu ezmek bile olabildiği için içinde güçsüzlükle dengeleyecek düşünce köpükleri olmaz ise sadece kırmayı dökmeyi öldürmeyi yok etmeyi sağlayan bir olgu olarak kalır.

“Ağlamak”

Ağlamak güzeldir, çok güzeldir, çok insandır, çok insancıldır, çok insancıllıktır. O yüzden ağlayış bir güçsüzlük olarak algılanır korkusu nasıl beyne kazılmış nasıl çirkin nasıl hayvana iten hayvanlığa götüren bir algı çürütmesidir.

“Ağlıyorum güçsüzüm” bu cümlenin güzelliğini anlayabilmek güçsüzlüğün bir insan olanın olmanın özelliği olduğunu bilmek insan olabilmek.

İnsan olabildiğinin bilinmesinden korkmak.

2 Yorum
  1. Yine beynimin kıvrımlarının açıldığını hissettiren bir yazınla karşı karşıyayım. Anladım. Anlamamın teyidi ile yetinmeden, kazımak için hafızama, tekrar okuyup yine takdirlerimi bırakıp gideceğim.

    • kucukprens says:

      Artık insanlarımız kendilerine o kadar korku duvarları örmüşler ki. Polyannacılık iyimserlik ağlamak acımak canının yanması bir şeyi sevmek hepsi insanca duygular kötü zayıflık. Sırf o yüzden kötüye saygı ve hayranlık bir meziyet zannediyorlar. Üzülüyorum. Çok sağolun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir