Adamın Biri

Adamın biri

Adamın biri Şimdi nerede ne zaman ne için söylemiş de ben sonra duymuşum ben ne zaman duymuşum aklımın bir köşesine oturmuş kalmış nerede ne zaman pek değil hiç bilmiyorum hatırlamıyorum bile belki hani kafaların karıştığı bir an bir zaman da duymuş olabilirim. Adamın biri “ben güzel hakkıyla seven aşık olan insanları severim “ demiş benim de bu çok hoşuma gitmişti.

O lafı duyduktan hemen sonra mı sonra mı çok sonra mı o da karışık sevilecek adamlar listesinin sevilen adamlar listesinin başlarına bir dolu aşık aşk hikayesi olan dinlediğim yaşadığına tanık olduğum olduğunu duyduğum aşık aşk yaşamış dibine kadar yaşamış diye düşündüğüm insanları listelerken mi biri aklıma gelmiş dinlerken mi bir şarkısını anısını bir hikayesini bir yerlerde bir şeyleri okurken mi aklıma dibine kadar aşk yaşayan bunu da söylediği şarkıların içine yaşantısına bir katkı maddesi değil esas madde olarak koyabilen bir adam gelmişti. Gelir her zaman.

“Kadınım” şarkısını düşünün sonra onun sesinden dinlediğinizde düşünün eşyaların nasıl hangisinde toplandığına hayalinizde. “ Öyle sarhoş olsam ki” de ki dilekler daha bir başka gerçek daha net değil mi sözlerinden. Tanju Okan size öyle gelmez mi gelmedi mi gelmiyormuydu?

Şu anda bile.

Ya “Hasret”.

İnsanı alıp başka yerlere tam o yere o zamana o ana.

Kasvetli ağır çok ağır günlerin ağırlığından olmalı değil desem bile belki ondan.

Adamın biri haklı galiba.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir