Herkes Anlasın Diye

herkes-anlasin-diye-futbol-ornegi

Herkes anlasın diye futboldan verelim örneği hiç birimiz anlamayız da yine de çok bildiğimiz oymuş gibi yaparız ya ondan futbol örneği. Şimdi bu haller biter gibi olunca biterse bitti denilirse haydi bir daha ki sefere kadar filan. Takım değiştirmiş futbolcu gibi olacağız hepimiz. Üstelik hem başkan hem teknik direktor hem de diğer bizden öteki futbolcular da yeni her biri bir yerden biraz seyirci biraz da forma şort filan eskiyi andırıyor malzemeci bile yeni eski değil. Kurallar da değişmiş elle tutma ayakla vurma burun kırma itekleme kalenin içine basket sepetleri başka şeyler adı futbol olsa da.

Ve bunlarla yeni kural ve sitillerle yeni düzenle oyunun tahminleri transferleri paralar bahisler seyretmeye gidilen giden ne zevk alacak nerede tatmin olacak nerede bittiğini kazandığını bilecek bilebilecek mi öğrenecek mi ?

Tatmin olacak nerede bittiğini kazandığını bilecek bilebilecek mi öğrenecek mi ?

Yok canım.

Ardık bilmediğimiz denizen bilmediğimiz fırtınasında bilmediğimiz dalgalarda yüzerken bulacağız kendimizi seyrettiğimiz Titanik’e bile benzemeyen.

Para gurur akıl bilgi yer tutma hava atma gazlama yepyeni değer birimleri yeni kurallar ahlak içine kaçanlar ahlaksızlaşanlar o kurala uymuyor artık uyuyor bu kuraldı artık değil. Öp amcanın elini tut göster amcana bir tek onlar mı?

Saatin akrebi yelkovanı saniye ibresi kulağı çekilen tutsak gözü çıkarılan bilge aşk dedi diye asılan ihtiyar kolu koparılan asci dili kesilen şarkıcı içinde duygu olmayan ağlamalar içi dolu yaygaralar. Ihtiyarların bebek arabalarında taşındığı zamanlar tıpkı torununa benziyor iğrenç sevgi yalamaları.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir