Çok Değil Yakın Zamanda

iyi-insan-olmak

Çok değil yakın zamanda her şey ortadan kalkmasa da gevşeyecek. Gevşeyecek olan sadece yasaklar değil onun öncesinde olan algılar da değerler de. Hapis yatmak ney miş misal en kalitelisi bile büyük olasılık kalitelisinden yaşamış olmalıyız misal yokluk neymiş büyük ihtimal onu da sırf dışarı çıkamadığımızdan bir şeylerin yokluğunu olmayışını misal işsizlik neymiş büyük ihtimal bunu da öyle bulamamaktan değil de o an yapacak bir şeyler bulamamaktan misal eğlence neymiş sosyallik o da evde belki olasılığı kalmamış olduğu için olasılık yoksa oynamak eğlenmek sosyallik de derken hepsi geçecek.

Oruç tutmanın aç kalmak olmadığı açın halinden anlamak için yılın bir döneminde bir kısım zamanda aç kalınca. Hani açlık aç insanlar açlığa açlığı.

Hapisliği yokluğu eksikliği ana babayı kardeşi karıyı kocayı çocuğu ayrıysak içli dışlıysak olmadığı kadar uzak yakın neyse o. Daha iyi daha kötü değil nasılmış?

Sonra empati duygusu oluşur mu?

Olanlarda oluşacak vardı bile filizlenip dallanıp olmayanlar da tohum yok ya ne oluşsun aynı tas aynı terane.

Ayının aklında bal dalda sofra da kovanda kovukta ağzında elinde.

Biraz karamsar diye düşünülebilir değil bence daha kötünün daha da kötülüğün cesaretlendiği bir zaman geçireceğiz her koyun kendi bacağından bile değil bacaklar bile ayrı askılarda birkaç bacak varsa birkaç feda edilerek.

Ümit verecek vermesi gereken söylenmesi gerekenleri yalan bile olsa onu bile bir gülümserler edasıyla dudaklarını kıvırdılar kıvırmasınlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir