Hep Aynı Yere Sığıyor

hayat-ve-insan

Hayat bildiğinizden daha yakındır iç içedir. Karar olarak saymadığınız içinde olmadığınız dahlinizin olmadığını düşündüğünüz durumlara bile girip çıktığınız değiştirdiğiniz rengini kokusunu etkilediğinizi fark edersiniz.

O kadar gerçek bir dünya da yoktur sanaldır çoğu şey. Hiçbir şey saf değildir hiçbir şey temiz değildir katışıksız bir şey yoktur tıpkı siz gibi. Sanal olması da siz gördüğünüz için varlardır siz olmayınca onlarda olmaz siz duyarsanız hissederseniz var olurlar duymaz hissetmezseniz yokturlar.

Sizin için varsa vardır. Dünya da 14 Milyar insan varsa siz 7 diyorsanız kalanı yoktur var oldukları siz sizin dokunduklarınız konuştuklarınız okuduklarınız yazdıklarınız size bilgi veren ileten duyularınız hisleriniz kalandan haberdar olmamış sizi de haberdar etmemişlerdir. Küçültün yanınızın yanında ki  adınızı bilmeyen sizin de adını hiç duymadığınız görmediğiniz bilmediğiniz biri de az çok böyle.

Sayı olarak ancak hissedebildiğiniz vah vah tuh tuh la biraz daha merak ay üzüldüme ancak varan ya o da mı diye biraz daha dokunulmuşluk duyulmuşluk mesafesi daha kısa olana benzerliği o kadar.

Nasıl da alışıyor alışılıyor kolay oluyor bir kabulleniş geliyor katlanılmaz olmazlar yavaş yavaş dürte dürte hayattaki yerini alıyor onlar yüz yüzler bin hep aynı gibi beyinde aynı koltuğa kuruluyor. Hayatın sanallığı bu büyüklükler sayılar sıfırlar çoklar yoklar bir balon misali aynı yere kolayca sığıyor hep aynı yere.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir