Bir Yere Kadar

mutluluk

Bir yere kadar dahası yok işte. Bir anda istediğimiz yaşamak dediğimiz neyin ne olduğunu bilmeden belki bir yere kadar dahası yok ilerisi yok.

Diliyorsunuz adaklar adıyorsunuz söz veriyorsunuz yemin Billahlar şu kadar bu kadar duyduğunuz gördüğünüz bildiğiniz gördüğünüz değil tabii gördüğünüzü sandığınız değerler.

Hayatınızın sonuna kadar yapmak istediklerinizi yazın kendinize göre en yukarıdan günlük bir hesap yapın aya yıla yaşabileceğiniz en yukarı rakamlara göre hesabınızı yapın şuna buna şunu da bunu da katın içine ikiyle bilemediniz üçle çarpın ne çıktı?

İstediğiniz dilek tuttuğunuz hayal kurduğunuz sormaz mı size iyi de fazlasını istedin verseydi olsaydı ne yapacaktın ne olacaktı niye fazladan? Mutluluk daha fazlasını daha çoğunu yerine güzel yaşamak rahat huzur yerine daha çok para pul zenginlik araban bin yapsa ne kadar ne zaman nerede nasıl? Evin odaları bilmem kaç olsa her gece hangisinde nasıl? Dünyayı bin beşbin dolaşsan her gece her sabah başka bir yer başkaları başkaları başka yerlernereye kadar?

Mutluluğun huzurunun yaşamının güzel olanının senin planında yeri nasıl? Var mı?

Çıkarsa fakirlere dağıtacağım bakalım fakirler sana çıksın isterler mi? Sana hem de? Başkasına çıksa daha çok verir verecekti o şimdi bize dağıtmadığıyla o neler neler gözünde mi olacak? Fakirlere dağıtacaksan niye sana? Kimseye çıkmasın fakirlere dağıtsınlar hepsini herkes fakirlere dağıtacağım diyor nasılsa.

Yetecek mi? Büyük bir ihtimal yetmeyecek birkaç sene sonra eski halinden daha geride daha kötü bir durumda yaşamak istenenle yaşayamadıklarınla hayalini kurduğun gibi olmadığıyla kazandıklarından daha çok kaybettiklerinle artık elinde bile olmayanla olmayanlarla. Bir de o yerde o masada oralarda geçen boşa harcanan boşa giden artık hiç yerine konamayacak olan arzun ve zamanınla.

Ben daha iyisini yaparım. Hayır daha iyisi daha iyisi planlayıp kendini kendi hızında belki biraz az biraz daha o kadar. Tekme attığın konserve kutusundan çıkan isteklerini soran cinin sen vurmadan az önce o paslı konserve kutusunda esir olduğunu çıkamadığını düşün dileklerini ona göre iste.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code