Hadi Hayırlısı

hayat

Bir başka dünyanın bir başka evrenin kurallarını bilmeden öğrenmeden uyum sağlamadan var olmayı yaşamayı o dünyada o evrende.

İşimize gelmediğinden lazım olacağını düşünmediğimizden başka kurallarla işimizin olmayacağını düşünerek bu günlere geldik. Çizgi filmlerde başka dünyadan gelenlere maske takmayı düşünmez bir gidersek hayalde de olsa animasyon olsa kafamıza maskeleri kaskları takıp kavga döğüş dokunmaları filan vs. hayatımıza tak diye giriverdi. Kaldık mı orta yerde.

Cafer büyük adam indir donunu altını yıkayalım biraz zor. Şimdi kokuyu almamayı hiçbir şey yapmamayı du bakali edasıyla nasıl olsa bir şeyler umudu hayali bu da geçer müziği eşliğinde mehter edası iki ileri bir geri bir ileri iki geri tiyatro sahnesi oyunları göz boyamaları her şey bizim için bize.

Bir belirsizlikler yumağından düşüne taşına bir ip ucu bulabilmeyi o ucu sürdürebilmeyi yumağın çözüleceğini ummayı yaşamak. Bir cm bile önümüzü göremezken bir yerlere uzak bir yerlere gidebilmeyi düşünmek hayal etmek rüyasını görmek istiareye yatmak.

Sonumuzu bilmiyoruz olsun yine de öderiz borçlanmaları yarın gideriz bilet arayışları bu biter biz düğünde halay çeker horon teper göbek atar dans ederiz planlamaları.

Bu halimizi görüp kıkır kıkır gülen birileri olmalı yoksa bu kadar komedi bir oyuna çok fazla bir ömürlük gülmeler az bile kafayı yemiş olmak istemeden kahkahalar anca.

Birileri mutlaka gülüyor olmalı kahkaha ile olmasa bile kıkır kıkır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir