Fark Olduğunu Bilmemek

insan-olmak

Sen ben olmak öteki olmak ikimiz hepimiz olmak bir olmamak olamamak başkası olmak hayatın hiç değmediği hiç değişmediği hiç sevmediği hiç anlaşmadığı biri birileri olmak.

Hep onu onları yok etmeyi yok saymayı öldürmeyi sevmek öldürmeye yok etmeye alışmak bağımlı olmak orada kalmak hep yok etmenin öldürmenin zevkine ulaşmaya çalışmak eksikliğini hissetmek yokluğunun yoksunluğunun acısı bilmek ona bağımlı olmak orada o ruh haliyle kalmak yaşamak yüceltmek.

Fark olduğunu bilmemek.

Narayama türküsü- Akiri Kurusawa nın filminde filmin belki en şiddetli yerinde dağın kuzgunlarla kemiklerle dolu yerlerini geçerken sonu bilirken görürken sonları görürken içinde bir şeyler ne olacağını anlatırken biraz sonra nedeni görünce geri dönmek isterken geri dönüp baktığında bırakılmak isteyeni görünce o ruh hali o pişmanlık duygusu ile ne güzel bir anlatımdır insanın başka yansıması da.

İnsanı o kadar şatafatlı o kadar büyük o kadar parlak o kadar şiddetli o kadar kendine hayran büyütmez büyütmüyor olmalı büyüklük küçük şeylerle küçük duygularla nefretsiz hınçsız sevgi küçük küçük her şeyi her şeye rağmen ufak ufak hep sürekli vazgeçmeden yürek te hep en zor taşınan en ağır o olmalı ki.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code