Bugün Onbir Eylül

Japon turist Göreme de öldü. Saldırı sonucu ölen Japon turistin öldürüldüğü yerde törenler düzenlenip o yöreye gelen Japon turistlerin dostluklarının yeniden kazanılmasına çalışılıyor.

Ama sosyal medya da bazı kafalar Olimpiyatları elimizden almanın cezasının bu olduğunu söylüyorlar. Binlerce beğenicisi de var. Bu kafa ile olimpiyatları aldığımızda kaybettiğimiz her madalya sonrası çıkacak olayları düşünün.

Bu gün 11 eylül …

11 Eylül saldırıları

11 Eylül saldırıları

Amerika ve dünya bu sendromu pek konuşmaktan yana değil. Biz hiç değiliz. 11 Eylül saldırısını yapanlar bizim desteğimizle sınırlarımızın hemen yanında Birleşmiş Milletler heyetinin raporuna göre savaş suçu işliyorlar. Ama dünya olarak göz ardı etmeliyiz. Görmezden gelmeliyiz. Esat’ı göndereceğiz ya.

Böyle böyle yaparken 11 Eylül’e gelmiş sonrasında da yine yapanı görmemezlikten gelerek Saddam’i 11 Eylül’ü yapanlarla birlikte yok etmiş Bağdat’ın bir bölümünü onlara bırakmış bir dünyayız. Saddam ve Kaddafi’yi sadece Petrol fiyatları konusunda konuştukları için yok edildiklerini şimdi bile konuşamıyoruz.

Şimdi bile dürüst olmaları gereken ama dürüst olmadıklarını artık kesinlikle bildiğimiz insanların ağızlarından çıkan her kelimeye inanıp bu gibi olayların şimdi bile dünyayı etkilemesine, bizimde bu işe teşne olmamız, başını çekenler içinde yönetenlerimizin olması ayrı bir olay.

11 Eylül günü neler olmuştu?

Amerika’nın Rusya’nın Dünyada ki etkisini yok etmek için İslam kuşağı yetiştirdiği. Bunlara kendi öğrettiği İslami çizgilerle eğitim verdiği.

Bunların aldıkları eğitim sonucu öldürmeğe odaklandıkları . Afganistan’la, Ruslarla doymadıkları için 11 Eylül günü Amerika’yı vurarak yeni bir sendrom yarattıkları.

O gurubun şu anda dünya üzerinde Suriye ve Mısır da dahil çeşitli coğrafyalarda öldürmeye, katliamlara devam ettiği de ortada.

Unutmaya başladık gibi geldi de… Hani aynı kafalar orta da…

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir