95’li Gözüyle Kuğulu ve Tunalı

Bu yazı 95’li bir genç arkadaşımızın bire bir düşündükleridir. Bizim yaşadıklarımızı bize yorumluyor.

CNN Türk yine kendi çapında haberler yapıyor. İnsan birinin de doğru olmasını istiyor bu kadar da taraf olunmaz diyor. Yine de onlar da haklı onlara haber veren gene hükümet yanlısı. Arkadaşlar haberci olduklarını unutalı çok oldu şimdi haber yapmaları gerektiğinde kime ne soracaklarını nasıl haber yapmaları gerektiğini unuttular sanırım.

Tunali Hilmi ve Kuğulu Park

Tunali Hilmi ve Kuğulu Park

Benim bu tepkimin sebebi balık hafızaları sanırım. Dün Taksim’de TAKSİM DAYANIŞMASI’nın yaptığı açıklamayı unutup hala taksim platformuyla görüşen başbakanı alkışlamaları. Bu kadar mı unutkanız yoksa unutmak istediklerimizi mi unutuyoruz bilemiyorum artık. Zaten Kuğulu’daki çadırları kimin kaldırtmak istediğini ve polisin neden her şeye müdahale etmek için beklerken “ŞİKAYET”e bu kadar çabuk cevap vermelerinin sebebi nedir anlayabilmiş değilim belki de hiçbir zaman anlayamam çünkü ben asla onlar gibi düşünemedim ama bunların hepsini bir kenara bırakarak birkaç soru sormak istiyorum.

1) Daha yeni Kuğulu’ya gitmiş, önünden geçmiş biri olarak soruyorum şikayet edenin bahanesi rahatsız olduğu ve içeri giremediği ise ben neden böyle bir durum göremedim? Tamam gözlerim bozuk olabilir ama o gözler küçük bir kızı babasıyla Kuğulu’yu dolaştıktan sonra bağışlanan kitaplardan istediklerini seçip eve götürürken gördü. Bu nasıl oluyor?

Kuğulu Park Ankara

Kuğulu Park Ankara

2) Bunca yıldır o çevrede oturan biri olarak orda kim Kuğulu Park’taki çadırları ve insanları şikayet etmiş? Ben orda böyle yapacak bir insan düşünemiyorum çünkü; orada oturanlar Kuğulu Park’in gün boyunca kalabalığına alışmış insanlardır ve orada madem şikayet eden var bunca gündür nerdeymiş? Teyzeler yemek götürürken, amcalar ya da dedeler torunlarını gezdirirken neden şikayet etmemiş? Eylemcilerin ya da Çapulcuların günlerdir zararı yokken niye bir anda batmış ona? Çadırlar mı çok gelmiş? Yoksa korkmuşlar mı gidemeyen destek vermek için buraya yardım ediyor diye? Biraz geç anladınız ama anladınız ya o da bir şey tabii. Ama gerçekten çok geç kaldınız be abicimm. Artık ülke uyandı. Komaya girmişti belki ama mucizeler olur böyle, bu da bir mucize kabul et, aş bunları sen de silkelen ve kendine gel. İlerde çocuklarına anlatacaklarını düşün biraz. İlerde sana sorduklarında “ Baba/anne, siz bu ülke uyanırken yardım ettiniz mi? Bence siz de kesin orda bir şeyler yapmışsınızdır. İnsanlara yardım ettiniz mi? Orda insanlarla benim özgürlüğüm için , rahat yaşamam ve insanlık için yürüdünüz mü? Günlerce uykusuz, aç ve sadece yüreğinizle ve mizahınızla savaştınız mı?” dediklerinde onlara da mı yalan söyleyeceksiniz? Yoksa bir seferde cesaret edip doğruyu söyleyebilecek misiniz?

Onlara “Çocuğum, tabii ki ben de ordaydım. Onlara biber gazı atan var yaa işte o benim. Onlar bana bir şey yapmazken ben onlara resmen saldırdım. Gece çadırlarını yaktım, yemeklerine, çadırlarına el koydum, canlarına kast ettim, pankart astılar indirdim. Sen şuanda varsın ve bana bu soruları soruyorsun ya o provakatörlere inanmayıp hakları için savaşmaya devam ettikleri için sen buradasın ve özgürsün. Onlar ağacı korurken ben onlara saldırdım, yaktım, yıktım diyebilecek misin ?

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir