Şimdi İyiyim Hayatı Özlemişim

Bir heyecan. İlk defa. Öleceksin. İlk. Kalbin ilk defa duracak. Kimseye açmaya korktuğun kimseye açmadığın dokundurmadığın biri bakacak biri içini görecek iki elinle üstünü kapatabildiğin kadar kapattığın çırıl çıplak birinin elinde biri dokunacak.

hayat yeniden

Sonra tekrar çalışacak. Çalışacak mı? Aman çalıştırırlar çalışır. Ama benim ki başka. Çalıştırıyorlar işte. Cem Yılmaz’ın İngiliz anahtarıyla kovaladığı ikna ettiği robotlar gibi. Gel bakayım. Çalış. At bakayım aferin. Benim ki pek söz dinlemez onca yıldır lafımı dinlemedi. Uslanır, o söz dinler dinler dinleyecek. Size güveniyorum.

Bu gemiyle gitmiyordu. Su alıyordu. Tık bir yerlerde. İki de bir önce fareler, fareler de gelmiyordu gemiye yoklardı. Nasıl olsa batar söylenti içinde gerçeği çok.

Birden.

Pek birden olmadı geliyorum dedi. Demiş biz duymadık. Duyduk duymamazlıktan geldik. Gel bakalım. Geldi.

Geçti.

Şimdi iyisiniz. İyiyim. Birkaç ay sıkıntı. Olsun. Rahatım daha iyi olacak.

O kadar uzun olmasa da çetin bir yoldu. Hem dar hem iki yanı uçurum. Bir de yüksekten kork. Zordu.

İyisiniz. İyiyim.

Hayatı özlemişim. Benim olanları. Yaşamalarımı, dolaşmalarımı. Kalemle kavga etmeleri. Ağız dolusu sövüp saymaları, gözlere bakmaları umutla.

Ya da farzet ki öldün.

6 Yorum
 1. Bu gün düğümü çözmem için elime fırsat geçtİ gibi. Yine o tarz, hani hayran olduğum. Ama gerçekten beyin jimnastiği de bir yandan. Bazen de ruhumun fırtınalarının yarattığı toz bulutundan görmüyor gözüm hiç bir şey. Kendimden kaşıyorum en çok da. Operasyon oldu sanırım. Doğuşta alıştığı ritmine döner dilerim. Eğer doğru anladıysam tabii. Şimdi ağız dolusu küfür iyi gelir. Ben de alıştım vallahi. Gücümün ve hafızamın geçmişten stokladıklarından kullanıyorum. İyi gelirmiş meğer. Hayat güzel. Yaşamak güzel. Bugünlerde yeni bir fırtınaya kadar ben de mutluyum. Sevgiler.

  • kucuk prens says:

   Operasyon oldu. Kalbe girip baktılar açtılar içinde kim var kim yok var zannettiklerim orada görülmezken yeni birileri sanki sırf o yüzden sustular. Zor günlerdi . Operasyonu kalbe yaptılar beyinde çızıklar var neden oldu ben neden kafayı taktım bilmiyorum. Eğlenceli olmuyor da değil.Yaşım az değil bini biraz geçiyor. Orta çağı bile gördüğüme eminim eşek sırtında gidilen yollar.Düven e binmeler.Ayda ayak izi bile yoktu.Sizin yorumlarınız yüreğimin yelkenini şişiriyor teşekkürler.

 2. kendimden kaçıyorum. (yanlış olmuş hem de komik olmuş :)

  • kucuk prens says:

   Kendinden kaçmak çok güzel bir şey. Yakalanınca insan utanıyor olsun aranızda kalıyor öyle şeyler. Ne güzel.

 3. deryaninsporgunlugu says:

  Geçmis olsun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code