Şimdi Bir Defa Daha Geriye Bir Bakın

gul-bahcesi

Gül ile aranızda hep bir mesafe olur.yaklaşmadığınız yaklaşamadığınız kapatamadığınız bir mesafe kutup mıknatıs kutupları aynı yükle olanın birbirlerini ittiği mesafe kadar hep bir açıklık hep bir ayrılık hep bir aykırılık.

Gül kelimesini çıkar yerine istediğiniz kelimeyi istediğiniz nesneyi istediğiniz kavramı koyun sevgiliyi arkadaşı babayı annesyi devleti Tanrı yı koyun bir bakın.

İstediğinizi olması gerekeni sizin için olması gerekeni düşündüğünüz şekli bir diken mesafesi bir Planck mesafesi her ne derseniz deyin bir mesafe.

Şimdi bir defa daha geriye bir bakın istediğiniz düşündüğünüz durumla hep kavradığın hakim olduğun istediğin yerle şimdiki durumun bu güne kadar ne kadar.

Öyle bir şey olmadığını sizde ardınıza bile bakmadan aklınızı zorlamadan daha hemen evet demeden hep her türlü hesapta bir tutmazlık dileklerde bir olmazlık niyetlerde hep bir çizgi sapması. Bu dünyayı en yaşanmaz şey yapanda tam da bu bütün uzaklığın daha da büyüyecek olmasından gelen o bilgelik derecesinde doğru tahmin.

Önce ruh sonra et kemiklerin kalması fosillerde en işe yaramazların sona kalarak olacak olması kötülüğün posası hayatta. Geriye sayışta hep bir hızlılık ondan acele.

Kötülük sırf bu nedenle bu kadar hayatı ele geçirmişliği.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code