Büyük Hedefler Küçük Hesaplar

iyi bir insan olmak

Kalkıp bir anda haydi yaptık oluyor denilinecek bir şeyler olduğunda olmaz denilen hep olur ve adına her ne denirse densin küçük çıkarları olan birileri zaten küçük çıkarları için orada oldukları içinde sanki her şeyi içselleştirmiş gibi yaptıkları rol yaptıkları üç beş yol buldukları yer edindikleri gürühlaştırdıkları diyelim kalabalık ettikleri yemlendikleri guruba hemencecik orada ihanet ederler. İhanet etmezler zaten orada olmaları oradan küçük bir çıkar elde etmek almak içindir o yüzden ihanet bile sayılmaz.

Bu nerdeyse bütün iyilerin hep az da kalmalarına ilkede kalmalarına çok şey verip hiç bir şey elde edememelerine nedendir sebeptir.Hak etmedikleri halde var etmeye araya almaya destek olmaya dost saymaya o dost sayma hep arkadan en zayıf anda hem de beklenmedik yerden yahu onlar da biz değilmiydi bizden değilmiydi. Gelecekler vardı yıllar vardı beraber şunu bir yahu şimdi sırasımıydı hani dereyi geçerken sırt da taşınan akrep misali bari karşı kıyıya kadar hani sudan ayaklar kurtuluncaya yere deyinceye kadar bile mi sabır.

iyi bir insan olmakolanlarla yapamazsınız bilirsiniz öğretinizde bildiğinizde vardır yine de bir türlü konduramazsınız aynı şeyleri hep yapmışlardır yazmışlardır öncekiler bu yapar diye. Dost saymasanız düşman deseniz bize de mi deseler bile yine de siz az şöyle biraz hani dışarıda biraz ayrı filan en azından yara o kadar derin olmayacak döşünüz değil de kola sıyrık bacağa sıyrık hani yara bile sayılmaz halde.

Bir öğün karnı doyduktan sonra sizi vurmalarıyla çıkar sağladıkları kapının önüne koyup tekmeyi patlatıp canını yakıp horlanınca yine size siz her şeye yeniden başlamışken akrepliği hiç yapmamış gibi yine bir sokuluşla.

Bu bir şablondur iyiler dedik öyle neyin üstüne koyarsanız üstüne oturur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code