Yut Şunu

Ne yapsın? Nasıl hayatını çoktan kaybetmiş yakılmayı hak etmiş insanı odunsuzluktan nehrin sularına bırakıp kaçan adamın hem suçlu hem acizliğini cılızlığını çaresizliğini bundan sonrasının daha da acıyacağı bir yarayla irinli yara ile artık temizlenmesi neredeyse imkansız leke ile yaşamasının önü alınır?

Düşülen kuyuda en zehirli yılanla böcekle akreple ne yapılabilir? Hayat bunca yılı yok sayılsa razı gelinecek şekilde yaşanmışlığına saygı sevgi yaa oldu bu da geçer bekleyişinin katlanmasına daha ne kadar izin verir kabullenir? Başa sar yeniden dense tekrarı kabullenmezliğe sil kes at çöpe aymazlığında bir organ olsa bir bacak bir kol olsa boş ver at gitsin umarsızlığına ulaşmışlığı nasıl en iyisi bu al bak kesmece içi kan kırmızı pazarlamasına işimiz bu tekrarı yinesi var bunun yut arkası gelecek yersin şaplağı zorlamasına bile kalmadan inanmak aaa bak ağzımı açtım dilimi de çıkardım bak yutmuşum kabullenişiyle yaşıyor olmak yaşamak.

İnsanlığı sanki varlıkları bir değer ifade ediyormuş etmiş gibi kadın çocuk yaşlı engelli yaşıyorlarken hiçlenmişlikli başlarına bir şey geldiğinde bak onları nasıl diye değerli bir mucevhermiş gibi göstere göstere göze soka soka.
Aç olduğunu yokluğu yaşadığını bilip görmemezlikten gelip vah vah suç yine de onundu yüzsüzlüğünü bütün inancı yitirmişlikle ardından edilmez diyerek onca kiri sıvazlamak.

Bu yarı yüzyılda olmanın talihsizliğini biliyor olmak. Sanki daha kötüsü bundan daha iyi olabilirmiş hissiyle hep yüreğin bir köşesinde dünyayı birileri artık kurtarsa hadi bir el atın çığlıkları sanki senin içine etmek hakkını elinden almışlar yırtınmasıyla üstelik.

Bu onca güzel söylenmiş yalana rağmen. Kapa gözlerini sana daha da has katıksız kabuslar yalanlara karıştırıp daha da katlanılmaz daha da sunumuyla.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code