Yeni Bir Oyun Buldum

Bunca yıldan sonra yeni bir oyun bulmak oynamak üstelik çok sevmek.

Yeni bir oyun buldum.

Olmamış gibi yapmak, olmamış gibi davranmak, olmamış saymak.

zeki olmak

Yükseklik korkuma iyi gelmiyor tabii. Korkularımda yerli yerinde duruyor. Ceplerim Yusuf Yusuflarla dolu. Sinip evin bir köşesine geçip bilgisayarın karşısına korkmuyorum diyenleri beğenip alkışlıyorum yürekten destekliyorum. Kendi duygularımdan emin olduğum kadar onlarınkinden de eminim.

Benim cesaretimin yüzde doksanı aptallık ve donup kalma kımıldayamamaktan harmanlanmıştır. O yüzden pek güvenilmez. Zeka ürünü sayılan alkışlanmasa da hareketlerimin hepsi kaçma üzerine bu yaşıma kadar geldim. Benim gibi çok zeki insanlar da tanıyorum. Birbirimizi öyle durumlarda görmemezlikten geldiğimiz de su götürmez.

Cahil ve deli cesareti derdi babam ortalık yerde öylece kalıp sonra öğünmeye bile kalktığımda sinir sistemi birden çöküp ortalıkta kalınca cahil ve deli cesareti ortaya çıkıveriyordu hem de yüksek oranda çıkıyor olması lazım. Babam da oğluyum başka bir kelime her neyse.

Artık hiçbir şey olmamış, olmayacak, olmuyor gibi davranıp duruyorum.

Bunları anlatıyorum psikoloğuma. Şirin gözleri faltaşı gibi açılmış benim anlattıklarımdan pek değil her zaman uzanıp yattığım kanepeye uzanmış beni dinliyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code