Sözleşmeler Sadece Sizi Bağlar

“Sözleşme imzalamalısınız”

Bu cümleyi kim kurarsa, kim size sattığı şeyler için daha bir indirim daha bir fazla şey vereceğini söylüyorsa ve veriyorsa o üç kağıtçı bir tüccardır. Bütün tüccarların bildiği ve uymaları gereken etik kuralları çiğnemekte üç kağıdın en irisini size açmaktadır.

sozlesme imzalamak

Benden iyi biliyorsunuzdur.

Pazarda bir domates tezgahı vardır bir etiketi diyelim 2TL.

Biraz sonra tüccarımızın ticaret yapan kişinin aklına bir şeyler gelir ezik olanlar tezgahta hani geriye atıp birer ikişer kese kağıdınıza nasıl olsa el çabukluğu atacaktır ama canı sıkılır ezikleri yandaki kasaya tezgahın yan tarafına ayırır ve üstüne o 2TLlik etiketi koyup yeni 3TLlik etiketi domateslerin üzerine koyuverir.

Sözleşmeler sadece sizi bağlar her türlü değişiklik hakları onlarındır.

Nietzche söylemişti “Devlet, soğuk canavarların en soğuğudur. Kılı kıpırdamadan yalan söyler, tüm dillerde söylediği her şey yalandır.” Sözleşmelerin devletle yaptığınız bütününe bakın. SSK, telefon, nüfus cüzdanı, vatandaşlık bilgileriniz filan her ne varsa.

Ben devletim ben büyüğüm benim dediğim olur seninle yirmi senede emekli olacağına sözleşme yapmıştık ama ben vazgeçtim sen artık yirmi beş senede hatta otuz sene daha yakışacak sana tamam otuz sene.

İlaç parası vermeyecektin ama ben sıkıldım sen ilaç parası da ver.

Ben senin bütün bilgilerini gizli tutacağım demiştim değiştiriyorum ben büyüğüm ben devletim gizli saklı yok ben onları bir sandık domates parasına bile satarım tamam mı?

Daha neler.

Sözleşmede şu kanalları seyredeceksin demiştim ama onlar canımı sıkıyor sen bunları seyret.

İnterneti sana böyle verecektim artık öyle değil böyle vereceğim. Telefonumu açmadan bile para alacağım şimdiki yok belki ama diyecekler.

Sözleşmeler sadece ve sadece sizi bağlar karşı tarafı uymaz bile.

Niye kesildi

Benim saklı tuttuğum haklarım var küçük yazıyla yazmışım bak.

Bu onu kapsamıyor.

Sözleşmeyi değiştirme hakkını saklı tutuyorum ya değiştiriyorum.

Keyiflerine kalmışız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code