Şafak Pavey ve Sol Yanım

Şafak Pavey mecliste bir konuşma yaptı. Kelimenin tam anlamıyla cuk oturduğu için her zaman ki gibi konuşmanın içeriğine laf edemediklerinden Şafak Pavey’in sol yanını nasıl kaybettiği ile ilgili safsata üretip belden aşağı vurmaya başladılar. Bu konulara Şafak Pavey’in yaşantısının içinden gelen sıcaklığıyla en güzel cevapları vereceğinden ben bu işe dalmıyorum. Sol yanı güçlü bir kişiliği vardır.

Şafak Pavey

Şafak Pavey

Hayatın her anında sol yanımla ilgili sıkıntılarım oldu. Öyle kırılıp, dökülüp, yaralanarak, kaybolarak değil. Sol düşüncenizin, onu taşıdığınız için sizin sırtınıza geçirilen ağır küfenizin hayatınızda yaptığınız koşuyu nasıl yavaşlattığını, tırmandığınız tepelerin ne kadar sertleşerek zorlaştığı, aldığınız nefesin ne kadar kirletilerek oksijenden yoksunlaştığını bir düşünün.

Sol yanınız sizi ne kadar sıkıntıya soktu?

Her köşeden bir yumruk çıkıp, her masada bir yumruk masaya vurulmuş, her karşılaştığınız insan bir gözünüzü morartmıştır. Hepsine bir anlam veremeyip, her insanın başına gelen olaylar diye düşündüğünüzde, olasılık hesaplarınla başınıza gelenleri kontrol edip hesap hatalarının sizin aleyhinize bayağı yüksek olduğunu fark ettiğinizde, sol yanınızın ağırlığını sizden başkalarının daha önemsediğini anlarsınız.

Sol yanınız dünya ile daha ilintili, sanat, üretim, paylaşım, insanlık, gelecek gibi sizi daha güzel yapan duygularınızın yer aldığı, yüreğinizde daha çok sevgiye yer ayırma fırsatı veren tarafınızdır. Onun varlığı bütün yaşantınızın değerlenmesine neden olmuştur. Ama aynı zamanda yaşantınızda ki kalite değerlendirmesinin düşmesine yol açan, sizin yolunuzda oluşan büyük takozların konmasına neden olan bir durumdur.

Sol yanınıza bir dokunun içinizden. Hafızanızı bir kurcalayın. Sol yanınızın ne kadar ağır olduğuna bir bakın.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code