Ne Olmadığınızı Zannediyorsunuz?

muzik-ve-ask

ABBA çalıyor. Sanki biten her şeyi gözlere doldurmuş orada kalmış kalınmış.

Yıllar sonra…

Dinler misiniz? İçinde hiç bir şey olmayan her şey tıkıştırılmış sandıklar dolaplar çekmeceler misali sıkı sıkı kilitli. Gözlerin doldurulmuşlukları onlar da öyledir ne var ne yok hepsi her şey oradaymışcısına. Bitirilen biten bitirilmiş bütün ilişkiler dostça ayrıldık filan dostça dostça dostluklar da mı?

Yaşasan yavaş yavaş ağır tadında usulca Zuhal Olcay şarkısı çize çize izi ne kadar derin o kadar zevk verse sızlasa sızlasa yetmez sızsa hafiften Vedat Sakman lezzetinde gurme kalitesinde tat alsa yürek tam vaktinde tam yerinde tam kıvamında yüreğinin ağzında dolaştırsan bir oraya bir buraya yutmaya kıyamadığın halinle. Sakince özenli yerine bırakmak dokunulmamışlağına yakın öylece.

Gecenin orta yerinde nereden bulduysa neye denk geldiyse nasıl olduysa seninle aynı ışığın pervanesi döneni olmaya karar vermiş bir yusufçukla aynı ışığa aynı şekilde fıldır fıldır.

Her paylaşımda al her şeyi al hepsi senin olsun diyen sen biterken bitirilirken bitti derken anıların hepsini yaşanmışlıkların hepsini üstünde ki toz bile kalmasın özeniyle inceliğiyle nezaketiyle bir kırıntı bile bırakmadan yüküm ağır olsa da ağırlaşsa da taşınmaz dense zor olsa onca inceliği bir kenara bırakıp kabaca kabadan biraz daha ağırca toplayıp hepsi hepsi benim benim katılığında sırtlayıp.

Sırf bu yüzden bittiğinde bir şey kalmadığına emin arkanı dönüp ne olmadığını zannediyorsun? Biten her şeyi gözlere doldurmuş orada kalınmış

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code