Nasıl bilirdiniz? Nasıl bilirsiniz?

sehir-ve-insan

Sorun. Birilerine. Dışarıdan sizden bizden başkalarına.

“Nasıl bilirdiniz?” “Nasıl bilirsiniz?”

Büyük bir ihtimalle yedi milyar insandan insanın neredeyse beş milyarı televizyon seyredenleri televizyon programlarını yazan gazeteleri okuyanları eleştirileri okuyanları yazanları yazılanları okuyanları bahsedenleri kahvede bu yazılanları okuduklarını anlatanları cafe de başka dillerde ne deniyorsa sohbetin oralara geldiği yapıldığı anlarda orada oturup bir fincan birşey içerken bahsederken bahsedenlere sorarsanız sorsanız.

Ülkeyi ülkeni ülkemi bir yerlerden duydunuz mu nasıl duydunuz nasıl bilirsiniz?

Nasıl bilecekler bilirler?

Komik insanlardır misafirperver insanları seven yumuşak diyeceklerdir. Demeyeceklerdir tabii ki.

Her köşede suç mafia kavga binlerce yüzbinlerce kötü adam evlerde birbirlerine kötülük yapmak için fırsat kollayan fırsat bekleyen sırasını bekleyen insanlar olanları kurup şeytanca planlar yapan öldüren yaralayan öldürmek için yaralamak için sırasını bekleyen fırsatını kollayan kötü insanlar ve daha kötülerinin olduğu bir yer.Yaşadığı yaşamaya çalıştığı sevgilerin sevdaların hepkötü olduğu bir yer.

Nereden mi?

İşte orasını biz öyle anlatıyoruz da ondan. Nasıl mı?

Parayı veriyorlar bizde onlara bakın bizde daha kötüleri daha kötüler var seneye onlarda böyle yapıyoruz böyle yaşıyoruz.

Dizileri böyle peşpeşe satmıyormuyuz? Dizilerde ne var? Başka türlü ilşkiler mi? Birilerinin ardından bir şeyler yapılmıyor mu?

Farkında bile değiliz gibi yapıp parayı vuruyoruz ya olsun sonra da bunlar niye böyle.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code