Kafayı Yemek Böyle Bir Şey

koronali-gunler-onlemler

Adet ya öyle olsun pattadanak orta düşüversin laf. Ya bu kadar başarı öyküsü var bunu da öyle böyle kafamıza vura vura gözümüze soka soka her gün her saat dışarıda çıkamıyoruz ya o da hani park da bahçede biraz o da yok var elinizde bize anlattığınızı bize sokuşturduğunuzu anlatın Nobel e anlatın bilmem ne örgütüne insanlığa verin onlarda yapsın uygulasın verin ticaret düzelsin verin kurtulsun herkes dertten dürtten anlatın bize anlattığınız gibi içinde içinizde ne varsa yazın tarihe coğrafyaya felsefeye iktisata ekonomiye geçin bu gün değil yüzlerce yıl sonra bile adınız esameniz okunsun.

Nobel Oskar Eurovision yetmedi altın ayı boz ayı küçük kanarya büyük ahtapot gibi ödüller de sizin olsun versinler verirler kralını alırsınız hem de uça seke bir koşu.

Böyle başarı öyküleri çoktur. İnsanlığın kurtuluşu budur. Bir taşın sekmesiyle bir bastonun vuruşu ile öldürülmüş aslan hikayeleri vurdum kafasına dokundum gitti. Daha da kötüsü bu avcı hikayelerine masallarına efsanelerine inanan dinleyen sonra eve gidip evde anlatacak olan alkış tutan binlerce milyonlarca kişi.

Dezenfektan enjekte ettiren su sıktıran ıslık çaldıran türkü okutan yelpaze sallayan onu bunu şunu yediren içiren üstüne oturtan başından geçiren tütsü kurşun her ne varsa evde kıyıda köşede ne yapılıyorsa yapılabiliyorsa. Aşıdan daha etkili ona daha çok var köşede bekle tam gelince pöh de korksun ölsün ölmezse seni dövsün öldürsün hani kurtuluruz.

Fırını yakacaksın ısınacak kafayı sokacaksın epeydir traş olmadın saçlar düzelmedi tütsülenecek hepsi yanaktan bir lokma alacaksın bakacaksın tadına.

Kafayı yemek böyle bir şey az kaldı. Sos için başka zamana.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code