Her Seye Küçük Başla

hayat-icinde

Her şeye küçük başla. Sevmeyi küçük dene güvenmeyi de öyle. Küçük adımlarla. Her çöküş bir çivinin yerinden oynamasıyla pasıyla bir küçük taşın kımıltısıyla yuvarlanışıyla.

Bir yerde bir makine de pas varsa bir yerde küf her yerin paslandığını her yerin küflendiğini bilmek beklemek ummak zannetmek lazımdır. Öyle düşünür bilgeler bilenler öyle derler. Temizliği toptan her yerde her şeyde ancak öyle bir temizlik belki titizce.

Tencere tava sofra programlarında hissettiğiniz duyduğunuz gördüğünüz o hafif kekremsi kokunun o tatsız tuzsuz damağınızda acılık bırakan durumun sonunun zanlıyla programına sabah sabah aa bu da neymiş böyle olur muymuş dedirtecek şekilde çıkacak halidir.

O küçük atışma aşağılama yok sayma küçük hesap hinliği pas küf zanlıyla programında o onunla bu da bununla o bununla bu da onunla onla bunla şunla ya dönüp yine başka bir yüzünü metalin iyice paslanmış arka tarafını dolapta bozulmuş kapağı açılamayacak pis kokulu küfü bile çürümüş bilmemiz beklememiz hissetmemiz zannetmemiz görmemize bile lüzum yok bir varlığı öncesinde her ne ise çöpe bile taşıması zor.

Yetersiz sağlıksız doyurulmamış temizlenmemiş kirli pis atık bulaşmış yoğrulmuş yaşantıların üstün körü iyi yaşanması gereken özenilecek bir durum olmadan özensiz üstün körü böyle de olur tembelliği ile örülmesi atlanmış eğri büğrü yaşantılarla.

Yarım yamalak elden bu gelir geçen zamana özensiz büyümeye varlığın değerin ne olacağı ne işe yaracağı düşünülmeden bir büyüsün bakalım bir işe yarar plansızlığı ile biriktirilmiş kapağı açık tarihi geçmiş özensiz saklanmış üstüne makineye dolaba verdiği zarar cabası.

İğrenç pis kokulu ortamlara alışmışlık hali öyle olmak kokuyu alamamazlığa ulaşmak. Küf bakteri pas küçücük tek hücreli hijyensiz durumlar sonrası köprüyü arabayı tenekeyi dolabı binayı yüreği ciğeri insanı toplumu.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code