Hayırdır Size Ne Oluyor?

Ortaya bir laf atılır ağır bir laf. Alınacağını düşündüğünüz insanların dışında birisi çok alınır. Tepkisi çok fazladır. Lafın ona nasıl gittiğini anlamazsınız başta. Niye alındı?

Yönetenlerimize bakınca Mısır konusu aynen böyle bir durumdur.

Mısır bir sene önce öyle sonuçlarının pek itibar görmeyeceği, bir dolu sandık, seçim sonucu oyunlarının bolca oynanması hem sonucu, hem de ilk olması nedeniyle bayağı hoş görülen demokratik olduğu kabul edilmeye çalışılan bir seçim yapmıştı.

Mısır Devrilen Cumhurbaşkanı Mursi

Mısır Devrilen Cumhurbaşkanı Mursi

Sonuçları bile o gün çokça kabul görmeyen bir seçimle işbaşına gelmiş olan Cumhurbaşkanı Mursi sanki demokratik işler yapıyormuş gibi akrabalarını, sevdiklerini, yandaşlarını iş başına getirip yeni bir Mübarek benzeri bir düzen kurmaya başladı. Bolca ve ağırca dincilik ve mezhepçilik yaptı.

Bu hemen itiraz aldı. Ve en sonunda kabul edilemeyecek bir şekilde ordu Mursi’yi görevden aldı. Mursi yanlısı olan ve karşı çıkışlara karşı aşırı güç kullanan polisler ortadan bir anda kayboldu.

Bu olaya kötünün iyisi gözüyle bakan Dünya’dan cılız bazı sesler çıksa da çok çabuk kabul gördü şu saatlere kadar.

Ama bizim yönetenlerimizde bir alınganlık, bir Mursi destekçiliği, bir sahip çıkış, İhvan (Müslüman Kardeşler )’ın bile yapmadığı ağır kelimelerle bir karşı çıkış.

Niye alındılar? Ne benzerlik buldular?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code