Hayatın Katma Değeri Var mı?

Yaşarken pek aklımıza takılmaz gibi hayatın katma değeri var mı? Olur mu?

Var elbet siz nasıl yaşıyorsanız ne tercihiniz varsa nasıl tercihiniz ne ilave edebiliyorsanız ne kadar tatlandırabiliyorsanız ne kadar lezzet verebiliyorsanız. Zor tatsız tuzsuz acı ne yaşadıysanız nereye kadar vergisi cezası sayın düşün içinden ne alındıysa onların hepsini çıkarın olduğu gibi geriye ne kaldıysa üstüne koyun lezzeti tadı.

Yaşadığınız yer havası suyu kalitesi hepsi çevreniz çevrenizdekiler katma değer hesabına yazılacak cinsinden olanları yazılanları bunlara verdiğiniz emeği zamanı her türlü kiri pası düş ceza vergi rüsum de ne dersen kalana dilinin ucuyla dokun tadı nasıl?

Öyle kolay değil eldekinin değerini yükseltmek artı değer katmak katma değer koymak öyle yaşamak yapmak öyle yaşamayı sürdürmek Rockefeller onca kalp nakli organ nakli para çook yaşamak için çaba çok para vardı filan öylede bakmamak lazım.

Artık ölümden korkmuyorum diyen değil de ölümden korkmama Azrail le çok karşılaşma çok yüz yüze gelme yüz göz olmayla ilgili kapıları kilitleme me öyle yatma uyuma malın çalınacak değerin altına inince değerde olmayınca bir şey olmayınca kapılarda ki pencerelerde ki kilitler önemsizleşir ne saklayacaksın ki nem var ki korkusuzluğu kilitleri demirleri yoklaştırıyor yok sayılıyor hayat da bir bakıma öyle varsalar bile yok sayılıyorlar işe yaramazlıklarında.

Her şeyin bir değeri var göz koyan çalan için çalacak için. Oysa gözünde hiçliğe doğru yanaşmış mal mülk hiçbir değer taşımıyorsa onun için senin için kilitmiş filan hepsi vız hayatın artı değeri böyle gibi kaliteli nasıl ne şekilde nereye kadar ne ediyorsa onun bir tık üstünde yaşamak yaşanıyorsa varsa.

Faso fiso onca kalp nakli onca organ nakli onca ameliyat onca paraya rağmen saysanız bir milyara kadar otuz küsur yıl sürer olanı birkaç asır sayılamaz durmadan saysanız.

Hakikati ve merhameti savunmak kaliteyi artırır insan olmanın kalitesini katma artı değerdir.

Albert Camus da ciddi olan tek bir sorun olduğunu söyler yaşam yaşamaya değer mi?

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code