Hayatı Nasıl Yaşıyorsun, Yaşıyorsunuz?

hayati nasil yasiyorsun

Uzun zamanlara ihtiyaç duyuluyor bazı olaylardan sonra yazarken sindirmek hazmetmek.

Hayatı nasıl yaşıyorsun, yaşıyorsunuz, nasıl geçiyor? Nasıl anlıyorsunuz, anlayabiliyor musunuz, tadı nasıl hoşunuza gidiyor mu, sizin seçtikleriniz mi tabağınızda, ne verdilerse o mu yedikleriniz, canınızın çektiğini istediğini mi yapıyorsunuz, size söylenene mi? Nasıl gidiyor hayat kaptırıp koyuvermiş gibi mi, dizginler sizde mi hiç olmazsa bir kısmında misal baba ben direksiyona geçeyim mi gel kucağıma otura kadar bile olsa?

Sana verildiği sunulduğu gibi mi? Yanından köşesinden kırpıp toparlayıp düzeltip eskiden olduğu gibi belki üstüne bir televizyon örtüsü konmuş özenle kenarları işlenmiş?

Bir şekilde yaşanıyor bir tane var zaten elde ezip büzüp elde topak yapıp da o topaktan ince zar gibi genişçe arkası görünür hassas yırtmadan özenle açıp da bazıları. Sizde bir şekli seçmiş olarak bazılarımız her şeyini değiştirmeğe çalışarak bazılarımız dibine kadar sıyırarak tabağı olduğu gibi yıkanmışçasına bazılarımız tanesini seçip yağını ayırıp ayıklayıp çoğunu tabak da bırakırcasına yaşıyor yaşıyoruz. Kişiye özel güzel denilen size çirkin yaşanmaz çirkin denilen bize güzel tam da öyle yaşanır kabullenmelerinde. Gönül dedikleri güzel dedikleri böyle aynı şeyler aynı şekilde yaşansa.En son iade de elinde kalan ne kaldıysa utanmadan sıkılmadan ne getirdiysen ne vereceksen yakıştı mı günde elli kere aynaya baktığın gibi bakabiliyor musun geriye geçmişe vicdan takılı göğsünde nazar boncuğu gibi ruhun şiştiği piştiği sahiplenebildiğin iyisi kötüsü elini sürme kalsın tozlansın benden düşmedi benim değil kiminse kim düşürdüyse havasıyla.

Sonra tam da oraya geliniyor.

Hayattan kaliteli alabildiklerini aldın alamadın da yine de tabaktan tüketebildiklerini seçtin tabak da artık sana ait olmasın ı istediğin bir şey kalmadı başka iyi bir şey konması çok düşük ihtimal bundan sonrası mideni bozacak üstünü kirletecek gaz yapacak kalitene bu güne kadar da pek ahım şahım değildi yine de darbe. Yesen kendini pis kirlenmiş dokunsan bir adım daha atsan gözünü kapasan han dibine kadar olmasa bile sıyırmasan bile biraz daha diyebileceğin gerisi kalsın buraya kadar bile zorlanarak neredeyse iğrene öğüre.

Tam da buraya oraya gelince getirilince itilince görülmeyince kakalanınca çalınınca nezaketinden el süremeyip bitince işte tam da o an .

Yapılır mı? Yaptılar yapıyorlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code