Geçince Geçemeyince Göreceksiniz

cennet-cehennem-sorgu

Hepiniz biliyorsunuzdur yine de anlatalım.

Öte dünyaya gitmişsiniz bir yerlerden geçememişsiniz hani burada gitmeden yaptıklarınızın listesi önünüze dökülmüş hesap çıkarılmış yapmadım yemedim deme ihtimalinizde yok. Burada olsa bulaşıklar etraf pis işler hani arkadaşım dan bir bakayım gelirim getiririm bana bir süre pazarlığı da geçerli değil her nasılsa pişecek misiniz dönecek misiniz hani neden eksik kalacaksınız bir durum var çekeceksiniz her ne ise.

Buraya kadar neyi anlattığımı ne dediğimi biliyorsunuz bundan sonrası da aynı biliyorsunuz kaynak kaynaklar aynı çocukluğumuzdan bu tarafa bize söylenen de.

Bir bakıyorsunuz size şunu şöyle bunu böyle yap bu daha böylesi daha hani buraya gelmenize ne kadar durum varsa hepsinde hepsi olmasa da çoğunda büyükçelerin de katkısı çok olan hani bu yol da var diyen kulağınıza fısıldayan yalnız size değil yakınlarınıza uzaktakilere ya bu da yapılır mı dediğini düşündüğünüz o suratlar bir tek varlığın değil miymiş hep o masada birilerinin yanında sokulmuş birinin kulağına eğilirken gördüğünüz hani iteklerken hani kolundan tutup senin birilerinin kavgaya dayağa savaşa.

Tanıdık geleceği anlatıldı söylendi yine de.

Bir şaşkınlık. Biliyorsunuz yine de.

Geçince geçemeyince göreceksiniz şaşırma.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code