Daha Çok Olsaydı

koronali-gunler-onlemler

Dünya başka türlü dönüyor olsaydı. Daha çok güzel istekler iyi istekler çok olsaydı yerine gelseydi. Daha çok olsaydı iyilikler iyiler daha güçlü daha çok var olabilseydi. Hani nasıl pozitif ayrımcılık olsaydı iyilikten yana misal.

Misal kendisini kriket sopası yapacagı duvarlara çarpacagı kendisine dünyanın en çirkin kedisi olduğunu söyleyen kişiye çırmık atmak ısırmaya kalkmak gibi eylemlere nasıl olurda izin verilir verilmelidir mi? Kalkıp gece yarısı konuna girmek ayaklarında uyumak hadi neyse de.

Pandeminin eve kapattığı artık her ilişkinin kapalı devre yaşanması gereken yaşanan kafayı hafif bunlar ne içiyorsa bana da ondan kıvamına gelmiş varsa yoksa içinde yaşanılmış yaşanılan coğrafyanın her köşeden bir kötülük çıkabilir çıkmadıysa görmemişsindir daha da dikkatli ol habidatında hayatta kalma öğretisinden yaşandığından başka türlüsü var mı olur mu fikri bile yeşeremezken .

Bu böyle gider mi? Artık alışılmış patikalar oluşmuş şayetler üzerine yeni bir yol umut patika dışında mayın çukur uçurum önceden basılmamış her alan arazi çok büyük risk herşeyi kaybetme yok olma şansıyla katlanmak değerleri bir çöp torbasına umutlarla olsaydı.

Olsaydı.

Tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code